Liga Mistrzów: Kluby bez możliwości transferów między sobą?! Agnelli proponuje rewolucję

Liga Mistrzów: Kluby bez możliwości transferów między sobą?! Agnelli proponuje rewolucję
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Europejskie Stowarzyszenia Klubów omawia szokujący pomysł dotyczący wprowadzenia zakazu dokonywania transferów pomiędzy zespołami uczestniczącymi w tych samych europejskich rozgrywkach.

UEFA stoi u progu zrewolucjonizowania zmagań w Lidze Mistrzów od sezonu 2024/2025.

Przy tej okazji na najwyższych szczeblach są dyskutowane również inne pomysły, które miałyby wejść w życie w tym samym momencie. Jeden z nich wydaje się dość szokujący, ponieważ dotyczy wprowadzenia zakazu transferowego pomiędzy drużynami uczestniczącymi w jednych europejskich rozgrywkach.

Taka radykalna zmiana burząca obecny ład jest omawiana na forum Europejskiego Stowarzyszenia Klubów w związku z chęcią znalezienia alternatywnego sposobu zabezpieczenia finansowego fair play w piłce nożnej, o czym otwarcie poinformował prezes wspomnianego organu i zarazem przedstawiciel Juventusu.

- Drużyny kwalifikujące się do określonych poziomów w międzynarodowych rozgrywkach nie mogłyby transferować pomiędzy sobą zawodników. Takie rozwiązanie poprawiłoby pośrednią solidarność z innymi klubami. Nie byłoby więc potrójnych transferów między uczestnikami Ligi Mistrzów. To są elementy, o których rozmawiamy - powiedział Andrea Agnelli po XXV Walnym Zgromadzeniu organizacji.

Ewentualne wprowadzenie tego szokującego pomysłu w życie oznaczałoby prawdopodobny koniec wielkich transakcji pomiędzy najlepszymi zespołami na Starym Kontynencie.

***

Liga Mistrzów: Andrea Agnelli apeluje do klubów o poparcie projektu reformy prestiżowych rozgrywek. Zabezpieczenie dla gigantów

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy