Liga Mistrzów: Koniec kwalifikacji! Znamy 32 kluby, które wezmą udział w fazie grupowej! fot. UEFA.com

Dziś poznaliśmy wszystkich uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Środkowy wieczór wyłonił ostatnie trzy zespoły, które w piątej wezmą udział w losowaniu fazy grupowej. Do elitarnego grona dołączyły takie zespoły jak Ajax, Club Brugge oraz Slavia Praga.

Ajax Amsterdam — APOEL 2-0,
Wynik pierwszego meczu: 0-0,
AWANS: Ajax Amsterdam.

Brak półfinalisty ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów byłby dla wielu ogromnym zaskoczeniem. Kibice tej ekipy mieli świadomość, że ich pupile nie przystępują do rewanżu z pewnością, że awansują do kolejnej fazy. Wszystko przez sensacyjny bezbramkowy remis w Nikozji.

Fani mistrzów Holandii długo musieli obrygazać paznokcie, bo dopiero w 43. minucie udało się znaleźć drogę do bramki rywali. Wówczas to piłkę z rzutu wolnego dogrywał Hakim Ziyech, a piłkę głową do bramki skierował Edson Álvarez.

Na kolejnego gola, który definitywnie zamknął losy dwumeczu, musieliśmy czekać praktycznie do ostatnich minut. Spokój sztabowi szkoleniowemu oraz kolegom zapewnił niezawodny Dusan Tadić. Serb strzałem z pola karnego pokonał bramkarza rywali i ustalił wynik na 2-0.

Club Brugge — LASK Linz 2-1,
Wynik pierwszego meczu: 1-0,
AWANS: Club Brugge.

Pierwszy mecz w Austrii toczył się raczej pod dyktando Belgów i jednobramkowe zwycięstwo w tamtym spotkaniu premiowało właśnie ich przed starciem rewanżowym.

Na zdobycze bramkowe musieliśmy jednak czekać w tej potyczce bardzo długo. Katorgi w 70. minucie przerwał Hans Vanaken, któremu z rzutu rożnego dośrodkowywał Ruud Vormer.

Kilka chwil później zrobiło się jednak gorąco. Arbiter bowiem dopatrzył się faulu na jednym z zawodników gości i podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał João Klauss De Mello.

W następnych minutach Austriacy próbowali zagrozić bramce gospodarzy jednak bezskutecznie. Ich sytuacja uległa pogorszeniu, kiedy to w ostatnim kwadransie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Gernot Trauner.

Na sam koniec meczu awans Belgów przypieczętował z kolei Emmanuel Bonaventure Dennis, który wykorzystał nieporadność defensywy rywali i skierował piłkę do pustej bramki.

Slavia Praga — CFR Cluj 1-0,
AWANS: Slavia Praga.

Tydzień temu w Rumunii padł wynik promujący Czechów, którzy pomimo wyrównanej gry potrafili zdobyć gola i ze spokojem podchodzili do rewanżu.

Środowe spotkanie przebiegało w podobny sposób jak to sprzed kilku dni. Oba zespoły bezskutecznie próbowały skruszyć defensywę rywali.

Kibice na pierwszą i ostatnią bramkę musieli czekać aż do 66. minuty starcia. Wówczas to indywidualną akcją popisał się Jan Bořil, który uderzył na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy rywali i wpadła do siatki.