Liga Mistrzów: Kto na kogo może trafić w 1/8 finału? Liczymy na kilka hitów

Liga Mistrzów: Kto na kogo może trafić w 1/8 finału? Liczymy na kilka hitów fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Przyśpieszona faza grupowa rozgrywek Ligi Mistrzów dobiegła końca. Tym samym na placu boju pozostało szesnaście najlepszych drużyn na Starym Kontynencie. Kto na kogo może trafić w 1/8 finału?

Zbliżające się coraz większymi krokami Mistrzostwa Świata w Katarze zmusiły organizatorów najbardziej prestiżowych zmagań klubowych w Europie do zaciśnięcia kalendarza tak, by pierwsza część turnieju dobiegła końca już na początku listopada.

UEFA odniosła na tym polu pełen sukces, bo 2 listopada wybrzmiał ostatni gwizdek rozgrywek grupowych w Lidze Mistrzów. Dzięki temu poznaliśmy komplet szesnastu uczestników fazy pucharowej.

Jako zwycięzcy poszczególnych grup w 1/8 finału zameldowały się kolejno SSC Napoli, FC Porto, Bayern Monachium, Tottenham, Chelsea, Real Madryt, Manchester City i Benfica, które trafią na zespoły z drugich miejsc – Liverpool, Club Brugge, Inter Mediolan, Eintracht Frankfurt, AC Milan, RB Lipsk, Borussia Dortmund oraz Paris Saint-Germain.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem rozgrywek w nadchodzącej części zmagań nie mogą zostać wylosowane pary klubowe z tego samego kraju oraz te, które rywalizowały ze sobą w grupie. W tej sytuacji na ceremonię losowania zaplanowaną na 7 listopada na godzinę 12:00 w Nyonie nałożone są pewne ograniczenia.

Z tego też powodu śpieszymy z przedstawieniem rozpiski potencjalnych par, gdzie pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na terenie drużyny, która zajęła w grupie drugie miejsce.

***

Potencjalni przeciwnicy - zwycięzcy grup w Lidze Mistrzów

SSC Napoli – Club Brugge, Eintracht Frankfurt, RB Lipsk, Borussia Dortmund lub Paris Saint-Germain.

FC Porto – Liverpool, Inter Mediolan, Eintracht Frankfurt, AC Milan, RB Lipsk, Borussia Dortmund lub Paris Saint-Germain.

Bayern Monachium – Liverpool, Club Brugge, AC Milan lub Paris Saint-Germain.

Tottenham – Club Brugge, Inter Mediolan, AC Milan, RB Lipsk, Borussia Dortmund lub Paris Saint-Germain.

Chelsea – Club Brugge, Inter Mediolan, Eintracht Frankfurt, RB Lipsk, Borussia Dortmund lub Paris Saint-Germain.

Real Madryt – Liverpool, Club Brugge, Inter Mediolan, Eintracht Frankfurt, AC Milan, Borussia Dortmund lub Paris Saint-Germain.

Manchester City – Club Brugge, Inter Mediolan, Eintracht Frankfurt, AC Milan, RB Lipsk lub Paris Saint-Germain.

Benfica – Liverpool, Club Brugge, Inter Mediolan, Eintracht Frankfurt, AC Milan, RB Lipsk lub Borussia Dortmund.

***

Powyższa rozpiska wskazuje jednoznacznie na to, że będziemy świadkami przynajmniej jednego hitu, ponieważ nie ma żadnych możliwości na to, żeby Bayern Monachium, Liverpool, AC Milan oraz Paris Saint-Germain uniknęły w komplecie trafienia na jedną z mocniejszych ekip.

Najgorzej w tym zestawieniu prezentuje się sytuacja „Bawarczyków” oraz zespołu z Parc des Princes. Aktualny mistrz Niemiec może wylosować każdą z wymienionych drużyn lub w najlepszym razie... Club Brugge.

Natomiast klub z Francji będzie mógł mówić o szczęściu tylko w przypadku trafienia na FC Porto. Z tą samą ekipą w 1/8 finału los może związać „The Reds” lub „Rossonerich”, którzy mają jeszcze dodatkową furtkę w postaci Benfiki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy