Liga Mistrzów: Piłkarskie jaja w Sewilli. Festiwal rzutów karnych

Liga Mistrzów: Piłkarskie jaja w Sewilli. Festiwal rzutów karnych fot. Simona Bottone / Shutterstock.com

W pierwszej połowie spotkania premierowej kolejki fazy grupowej, w którym Sevilla podejmuje Salzburg, byliśmy świadkami czterech odgwizdanych rzutów karnych. Trzy z nich podyktowano za faule na Karimie Adeyemim.

Liga Mistrzów startuje z wysokiego C. Trudno przypomnieć sobie mecz, gdy sędzia podyktował aż cztery jedenastki w pierwszej odsłonie rywalizacji.

Już w 11. minucie Diego Carlos przewinił na 19-letnim napastniku ekipy z Austrii. Arbiter główny, po obejrzeniu nagrania wideo, odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i… przestrzelił.

Około 10 minut później rozjemca zawodów wskazał po raz drugi na jedenasty metr boiska. Również i tym razem faulowany był Karim Adeyemi, ale sytuację próbował wykorzystać Luka Sučić, a misja zakończyła się powodzeniem.

W 37. minucie Niemiec został przewrócony przez Bono. Futbolówkę na gola postanowił zamienić wspomniany Chorwat, ale w tej sytuacji trafił jednak tylko w słupek.

Ostatnie minuty rywalizacji przyniosły rzut karnym dla Sevilli. Faulowany był Youssef En-Nesyri, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Ivan Rakitić.

Tym sposobem, mimo tak wielu dogodnych okazji, po pierwszej połowie mamy wynik 1:1.

Adeyemi uchodzi za ogromny talent i obserwują go kluby z całego świata, w tym Bayern Monachium.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Uczeń zastąpiłby mistrza. Xabi Alonso łączony z sensacyjną przeprowadzką Uczeń zastąpiłby mistrza. Xabi Alonso łączony z sensacyjną przeprowadzką 24 gole w tym sezonie! Arsenal rusza po bramkostrzelnego napastnika 24 gole w tym sezonie! Arsenal rusza po bramkostrzelnego napastnika Sławomir Peszko: Miałem ochotę kopnąć go w dupę Sławomir Peszko: Miałem ochotę kopnąć go w dupę Julen Lopetegui faworytem do objęcia renomowanego klubu Julen Lopetegui faworytem do objęcia renomowanego klubu Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Koniec sezonu dla ważnego gracza Górnika Zabrze?! „Zobaczymy, jak to się potoczy” Koniec sezonu dla ważnego gracza Górnika Zabrze?! „Zobaczymy, jak to się potoczy”