Liga Mistrzów: Piłkarz Legii Warszawa strzelił bramkę Realowi Madryt

Liga Mistrzów: Piłkarz Legii Warszawa strzelił bramkę Realowi Madryt fot. Legia Warszawa
Kamil Freliga

Jasurbek Yaxshiboyev, piłkarz Legii Warszawa przebywający na wypożyczeniu w Sheriffie Tyraspol, zdobył bramkę w meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Trwa piękny sen Sheriffa Tyraspol. Zespół mistrza Mołdawii zadziwił piłkarską Europę, już awansując do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W jej pierwszym akcie drużyna prowadzona przez Jurija Wernyduba pokonała 2-0 Szachtara Donieck.

Kolejnym rywalem Mołdawian (chociaż zespół właściwie wywodzi się z Zadniestrza) jest wielki Real Madryt. Wynik meczu na Santiago Bernabeu niespodziewanie otworzył... znany z Legii Warszawa Jasurbek Yaxshiboyev, który jednak w stołecznym klubie nie potrafił przebić się do pierwszej jedenastki.

24-letni reprezentant Uzbekistanu już mecz z Szachtarem rozpoczął od pierwszej minuty i spędził na boisku ponad godzinę. Przeciwko „Królewskim” także wyszedł w podstawowym składzie. W 25. minucie meczu na Santiago Bernabeu wykorzystał świetne dośrodkowanie Cristiano i strzałem głową pokonał Thibaut Courtoisa. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gości.

To drugi gol Jasurbka Yaxshiboyeva w tym sezonie. Wcześniej trafił w meczu ligowym przeciwko Petrocubowi, czyli jednocześnie w swoim pierwszym występie w barwach Sheriffa.

Jeszcze przed miesiącem Uzbek grał w barwach rezerw Legii w meczu III ligi z Bronią Radom. Do zespołu mistrza Mołdawii został wypożyczony do czerwca 2022 roku.

Jasurbek w barwach Legii zagrał jedynie jedenaście minut na poziomie Ekstraklasy, poza tym sześć razy znalazł się na ławce rezerwowych jeszcze w sezonie 2020/2021.