Liga Mistrzów pozostanie w Polsacie? Rozpoczęła się walka o prawa do pokazywania rozgrywek w Polsce

Liga Mistrzów pozostanie w Polsacie? Rozpoczęła się walka o prawa do pokazywania rozgrywek w Polsce fot. FotoPyk
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sportowefakty.wp.pl

Pod koniec lutego rozstrzygnie się przetarg na wyłączną transmisję Ligi Mistrzów w Polsce. Największe szanse na pozyskanie praw od sezonu 2024/2025 daje się Polsatowi – przekazał Piotr Koźmiński ze Sportowefakty.wp.pl.

Negocjacje między TEAM marketing, pośrednikiem UEFA w ramach sprzedaży praw medialnych, a jedną z największych spółek telewizyjnych w kraju nad Wisłą wkroczyły w decydującą fazę. Przypuszcza się nawet, że klamka zapadnie szybciej niż termin ostateczny na zakończenie procesu, wyznaczony na 27 lutego.

Przedstawiciele wspomnianego pośrednika przybyli do Warszawy w poniedziałek, aby najpierw spotkać się z szefami TVP Sport - dyrektorem kanału Jakubem Kwiatkowskim i redaktorem naczelnym Sebastianem Staszewskim.

We wtorek odbywają się jeszcze tury rozmów z ludźmi nadzorującymi sprawy w Canal+ oraz Polsacie.

Po przedstawieniu odświeżonego formatu rozgrywek zanosi się na to, iż tylko jedna ze stacji złoży oficjalną ofertę kupna praw do najbardziej elitarnych rozgrywek w Europie. Będzie to Polsat.

TVP nie zamierza brać na siebie odpowiedzialności udostępniania obrazu z tego turnieju, gdyż woli skupić się na promowaniu ojczystego podwórka. Niedawno publiczna pozyskała prawa do transmisji meczów Ekstraklasy na resztę sezonu 2023/2024. Wcześniej udało się też nabyć dostęp do I ligi i Pucharu Polski. Spotkania ukażą się na antenach od przyszłej kampanii.

Canal+ z kolei koncentruje się na odzyskaniu Premier League. Viaplay już jakiś czas temu zapowiedziało opuszczenie polskiego rynku oraz krajów bałtyckich. Od marca w Estonii, Litwie i Łotwie w ramach sublicencji najciekawsze ligi piłkarskie i dyscypliny sportowe pokażą kanały TV3 Group.

Polsat pokazuje spotkania Ligi Mistrzów nieprzerwanie od sezonu 2018/2019.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy