Liga Mistrzów: RB Lipsk ukarany przez UEFA za… odmowę gry w Anglii

Liga Mistrzów: RB Lipsk ukarany przez UEFA za… odmowę gry w Anglii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: T-Online.de

UEFA ukarała RB Lipsk grzywną w wysokości nieco ponad 1,5 miliona euro, donosi T-Online.de. To konsekwencje zmiany miejsca rozgrywania spotkania rewanżowego z Liverpoolem.

16 lutego „Byki” zmierzyły się z „The Reds” na Puskás Arénie w Budapeszcie i przegrały 0:2. Mecz nie odbył się w Niemczech przez zakaz wjazdu dla osób z Wielkiej Brytanii w związku z tamtejszą odmianą koronawirusa.

Rewanż miał zostać rozegrany zgodnie z planem, a więc na Anfield, ale na początku miesiąca UEFA poinformowała o zmianie miejsca rozgrywania spotkania i ponownym przeniesieniu zawodów do węgierskiej stolicy. Jak informuje portal T-Online.de, z tego powody RB Lipsk został ukarany grzywną w wysokości nieco ponad 1,5 miliona euro. Dlaczego?

Według powyższego źródła przedstawiciel Bundesligi mógł bez żadnego problemu odbyć podróż do Anglii, ale to było równoznaczne z późniejszą, czternastodniową kwarantanną. Decyzja należała więc do władz niemieckiej ekipy. Te postanowiły nie narażać się na konsekwencje wyjazdu do Liverpoolu, ale jako że nie było zakazu wjazdu do tego miasta, naruszyły one zasady „Protokołu powrotu do gry UEFA”, stąd kara.

Musimy wiedzieć, że w przypadku awansu zespołu Juliana Nagelsmanna do ćwierćfinału, Niemcy zainkasują około 10,5 miliona euro. Do tego potrzebne jest jednak odrobienie start z nawiązką.

Ta misja jest oczywiście wykonalna, szczególnie że „Byki” wygrały wszystkie cztery ostatnie spotkania i do konfrontacji z „The Reds” podchodzą w dobrych humorach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy