Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze

Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze fot. Ugis Riba / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild | Reuters

Manchester City, Chelsea i Real Madryt mogą w nadchodzących dniach zostać wykluczone z udziału w trwającej edycji Ligi Mistrzów. UEFA przygotowuje się w takim wypadku na realizację dwóch scenariuszy - poinformował „Bild”.

Prezes Duńskiego Związku Piłki Nożnej i zarazem członek Komitetu Wykonawczego UEFA - Jesper Møller, poinformował otwarcie, że przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie naszą się z zamiarem wykluczenia Manchesteru City, Chelsea i Real Madrytu z trwającej edycji elitarnych klubowych rozgrywek w Europie.

- Real Madryt, Manchester City i Chelsea [zespoły współtworzące i mające brać udział w Superlidze] zostaną wyrzucone z Ligi Mistrzów i spodziewam się, że stanie się to w piątek - przyznał 57-letni działacz.

Podobny los ma spotkać także Manchester United oraz Arsenal w Lidze Europy.

W zaistniałej sytuacji UEFA ma twardy orzech do zgryzienia, ponieważ w przypadku spełnienia swojej groźby na placu boju w Lidze Mistrzów pozostałoby tylko Paris Saint-Germain.

Dziennikarze „Bilda” uważają, że przedstawiciele europejskiego futbolu biorą przy takim rozwoju wydarzeń pod uwagę dwa scenariusze.

Wedle pierwszego francuska drużyna zostanie ogłoszona zwycięzcą rozgrywek.

Z kolei drugi zakłada przywrócenie do rywalizacji Bayernu Monachium, Borussii Dortmund oraz FC Porto, które zdążyły już otwarcie opowiedzieć się przeciwko Superlidze.

Wspomniane źródło nie porusza kwestii Ligi Europy, ale możemy założyć, że schemat działania jest podobny, z tą różnicą, że w Gdańsku mógłby się odbyć finał pomiędzy Villarrealem a Romą lub wspomniane angielskie kluby zostałyby zastąpione odpowiednio przez Slavię Praga oraz Granadę.

***

Superliga - wszystko, co chcecie wiedzieć, ale boicie się zapytać

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy