Liga Mistrzów: Wiemy, gdzie odbędą się finały w 2021, 2022 i 2023 roku I Ogłoszono nazwę trzeciego europejskiego pucharu!

Liga Mistrzów: Wiemy, gdzie odbędą się finały w 2021, 2022 i 2023 roku I Ogłoszono nazwę trzeciego europejskiego pucharu!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA ogłosiła dzisiaj, że w najbliższych latach finały Ligi Mistrzów odbędą się w Petersburgu, Monachium oraz Londynie.

Już wcześniej było wiadomo, że finał Champions League w 2020 roku zostanie rozegrany w Stambule. Dzisiaj potwierdzono lokalizacje kolejnych finałów. W 2021 roku najważniejszy mecz prestiżowych rozgrywek odbędzie się w Petersburgu (Stadion Sankt Petersburg), w 2022 - w Monachium (Allianz Arena), a w 2023 - w Londynie (Wembley).


Tym samym finał LM po raz drugi zawita do Rosji. W 2008 roku na moskiewskich Łużnikach mierzyły się zespoły Manchesteru United i Chelsea. „Czerwone Diabły” wygrały po konkursie rzutów karnych. Na stadionie w Monachium finał odbywał się już w 2012 roku. Wtedy karne lepiej wykonywali piłkarze „The Blues”, którzy pokonali Bayern. Rok później decydujące spotkanie rozegrano na Wembley, gdzie monachijczycy okazali się lepsi od Borussii Dortmund.

UEFA poinformowała też, że finał Ligi Europy w 2021 roku odbędzie się na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli, z kolei późniejszy Superpuchar Europy - na Windsor Park w Belfaście.


Potwierdzona została również nazwa zapowiadanych od pewnego czasu trzecich rozgrywek pod egidą UEFA. Zespoły będą rywalizowały w Europa Conference League. Jak czytamy, trzeci puchar ma zapewnić możliwość uczestnictwa w europejskich rozgrywkach większej liczbie drużyn niż dotychczas. Wystartuje on w 2021 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy