Liga Mistrzów: Wszystko jasne! Kluczowa faza w jednym mieście w formie turnieju [OFICJALNIE]

Liga Mistrzów: Wszystko jasne! Kluczowa faza w jednym mieście w formie turnieju [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: UEFA

Liga Mistrzów zostanie dokończona w Lizbonie, poinformowała UEFA.

Portugalczycy wygrali rywalizację o organizację mini turnieju z Frankfurtem i Moskwą.

Do kluczowej fazy Ligi Mistrzów dojdzie między 12 a 23 sierpnia na Estádio da Luz i José Alvalade. Ćwierćfinały mają zostać rozegrane 12-15 sierpnia, półfinały - 18-19 sierpnia, a wielki finał - 23 sierpnia. Wszystkie fazy odbędą się w formie jednego meczu, rozpoczynającego się o 21:00, bez udziału publiczności.

Wcześniej, 7-8 sierpnia, dokończona zostanie 1/8 finału w zaplanowanych wcześniej miejscach lub w Portugalii (wówczas do Lizbony jako gospodarze dołączą Porto i Guimarães). Do spotkań Manchester City - Real Madryt, Bayern Monachium - Chelsea, Juventus - Lyon, Barcelona - Napoli dojdzie w pierwszym tygodniu sierpnia.

W ćwierćfinałach zameldowały się już PSG, RB Lipsk, Atalanta i Atlético Madryt. Teraz czekają na pozostałe cztery kluby.

Pierwotnie finał Ligi Mistrzów 2019/2020 miał zostać rozegrany na Atatürk Olimpiyat w Stambule. Turkowie w zamian dostaną finał sezonu 2020/2021.

Kluby nie mogą zarejestrować do udziału w ćwierćfinałach zawodników świeżo sprowadzonych w letnim oknie transferowym.

Podobnie jak to ustalono w najmocniejszych ligach Europy, w dalszej części Ligi Mistrzów 2019/2020 możliwe będzie przeprowadzenie pięciu zmian w ciągu spotkania.

Finały Ligi Mistrzów - gospodarze:
2020: Lizbona, Portugalia,
2021: Stambuł, Turcja,
2022: Sankt Petersburg, Rosja,
2023: Monachium, Niemcy,
2024: Londyn, Anglia.

Więcej na temat: Liga Mistrzów Oficjalnie UEFA

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy