Liga Mistrzów: Wszystko jasne! Prawa telewizyjne na Polskę sprzedane na najbliższe trzy sezony [OFICJALNIE]

Liga Mistrzów: Wszystko jasne! Prawa telewizyjne na Polskę sprzedane na najbliższe trzy sezony [OFICJALNIE] fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Polsat Sport

Liga Mistrzów przez trzy kolejne sezony nadal będzie pokazywana w kanałach należących do Polsatu - poinformowała ta grupa medialna.

Kilka tygodni temu pojawiła się informacja o tym, że Polsat stracił prawa do pokazywania Ligi Europy na rzecz Nordic Entertainment Group (NENT Group). Platforma streamingowa Viaplay nabyła też możliwość transmitowania Ligi Konferencji Europy.

Natomiast w cieniu toczyły się negocjacje odnośnie do tego, kto przez najbliższe trzy sezony będzie miał okazję relacjonować Ligę Mistrzów. We wtorek poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

Wyłączne prawa do pokazywania najważniejszych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie utrzymała grupa Polsat. Stacja będzie emitowała turniej jeszcze przez co najmniej trzy sezony. Mowa o - 2021/2022, 2022/2023 oraz 2023/2024.

Dodatkowo w pakiecie znajduje się też Superpuchar Europy UEFA oraz Młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA. W ogólnym rozrachunku daje to ponad 500 spotkań przez najbliższe lata.

- Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa „liga mistrzów” kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób – zarówno w telewizji, jak i w internecie - powiedział Prezes Zarządu Telewizji Polsat, Stanisław Janowski.

Polsat pokazuje rozgrywki Ligi Mistrzów od sezonu 2018/2019. Do tej pory wszystkie mecze można było oglądać za pośrednictwem Polsat Sport Premium.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy