Liga Narodów: Mecz Szwajcaria - Ukraina odwołany [OFICJALNIE]

Liga Narodów: Mecz Szwajcaria - Ukraina odwołany [OFICJALNIE] fot. viewimage / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA | UAF | Sport.ua

Po wykryciu w ciągu trwającego tygodnia ośmiu pozytywnych przypadków na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy Ukraina mimo wszystko liczyła, że otrzyma zgodę na sprowadzenie do Szwajcarii nowych zawodników. Tak się jednak nie stało i tym samym zawody zostały odwołane.

Już po meczu towarzyskim z Polską w zespole Andrija Szewczenki koronawirusem zakażeni zostali Andrij Jarmołenko, Serhij Sydorczuk, Wiktor Kowałenko, Wiktor Cyhankow i jeden z członków sztabu szkoleniowego. Wymieni piłkarze, rzecz jasna, zostali odizolowani i nie wzięli udziału w rywalizacji z Niemcami (1:3).

Następnie, w poniedziałek, pozytywny wyniki uzyskali Dmytro Riznyk, Eduard Sobol i Jewhenij Makarenko. Dzień później to samo spotkało Rusłana Malinowskiego, Júniora Moraes oraz Serhija Krywcowa.

W konsekwencji szwajcarskie władze wysłały całą kadrę Ukrainy na kwarantannę i jedyną opcją w tej sytuacji było wyznaczanie nowej drużyny, która wzięłaby udział w meczu z gospodarzami dzisiaj lub jutro. Przyzwolenie na to miały dawać szwajcarski związek piłkarski oraz UEFA.

Już wiadomo, że to jednak nie będzie możliwe. Europejska Unia Piłkarska opublikowała bowiem komunikat, w którym informuje o odwołaniu zawodów. Teraz ewentualnym wyznaczeniem nowego terminu zajmie się Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA.

Do wszystkiego odniósł się również Ukraiński Związek Piłki Nożnej, informując, decyzja została podjęta przez sekcję medyczną kantonu Lucerna, a powodem takiego obrotu spraw były liczne ogniska koronawirusa w ekipie z Europy Wschodniej.

Kiedy mecz mógłby zostać rozegrany? Według serwisu internetowego Sport.ua w grudniu lub już po Nowym Roku. Dodajmy, że od jego wyniku zależy, która z ekip zostanie w Dywizji A - Ukraińcom wystarczy remis, zaś Szwajcarzy muszą walczyć o całą pulę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu OFICJALNIE: Morgan Sanson w Aston Villi. Spory wydatek angielskiego klubu Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew Lech Poznań: Radosław Murawski jednak nie wróci do Polski zimą. Wszystko zmienił jeden przelew OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach OFICJALNIE: Breel Embolo ukarany przez Borussię Mönchengladbach Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! Chelsea: Tuchel kluczem do transferu Upamecano?! RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy