Liga Narodów: Poważny wypadek reprezentacji Bułgarii. Jeden z piłkarzy trafił do szpitala [WIDEO]

2022-06-11 12:26:58; Aktualizacja: 2 lata temu
Liga Narodów: Poważny wypadek reprezentacji Bułgarii. Jeden z piłkarzy trafił do szpitala [WIDEO] Fot. Visioner
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Visioner

Reprezentacja Bułgarii uczestniczyła w wypadku samochodowym po przybyciu do Tbilisi na mecz w ramach Ligi Narodów przeciwko Gruzji (12 czerwca o godzinie 18:00). W jego wyniku obrażeń wymagających hospitalizacji doznał Todor Nedelew z Botewu Płowdiw - poinformował „Visioner”.

Drużyna z Bałkanów nie może pochwalić się odniesieniem korzystnych dla siebie rezultatów w dotychczas rozegranych czerwcowych spotkaniach, w których zanotowała dwa remisy z Macedonią Północną (1:1) i Gibraltarem (1:1) oraz poniosła bolesną porażkę u siebie z Gruzją (2:5).

Zespół przejęty w ostatnich dniach przez Georgiego Iwanowa zamierzał zrobić jednak wszystko, by w spotkaniu kończącym zmagania w pierwszej turze pojedynków w Lidze Narodów w Dywizji C poprawić sobie humory i zrewanżować się za przegraną ostatniemu przeciwnikowi.

Z tego powodu Bułgarzy przybyli wyjątkowo wcześnie do Tbilisi i niestety nie rozpoczęli najlepiej swojego pobytu w Gruzji, ponieważ w drodze z lotniska do hotelu mieli poważny wypadek. Jeden z kierowców autokaru stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drugi, którym poruszała się inna część ekipy z Bałkanów.

W wyniku tego zdarzenia hospitalizacji wymagał jeden z zawodników - Todor Nedelew z Botewu Płowdiw. Pomocnik doznał pęknięcia kości czaszki i musiał zostać zoperowany. Zabieg przebiegł sprawnie i życiu 29-letniego piłkarza nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Media z obu zainteresowanych krajów uważają, że mecz zaplanowany na 12 czerwca na godzinę 18:00 odbędzie się zgodnie z planem, pomimo tego incydentu.