Ligue 1: Cztery zasłużone francuskie kluby na skraju bankructwa

Ligue 1: Cztery zasłużone francuskie kluby na skraju bankructwa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mediapart

Olympique Marsylia, Bordeaux, Saint-Étienne i Lille znajdują się na skraju bankructwa - poinformował „Mediapart”.

Drużyny rywalizujące na poziomie Ligue 1 znalazły się w bardzo trudnej sytuacji po ogłoszeniu decyzji o przedwczesnym zakończeniu sezonu, bo nie otrzymały między innymi ostatniej transzy z praw telewizyjnych od głównych nadawców rozgrywek - Canal+ i beIN Sports.

Członkowie Ligue de Football Professionnel doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego zdecydowali się zaciągnąć pożyczkę w wysokości 224,5 miliona euro, aby pokryć dziurę powstałą w budżetach poszczególnych klubów.

Dziennikarze „Mediapart” uważają jednak, że organ zarządzający dwiema najwyższymi klasami w kraju przedstawił zbyt optymistyczną wizję francuskiego futbolu, ponieważ zespoły nie generują spodziewanych zysków z dni meczowych, umów sponsorskich i zarobią mniej na rynku transferowym.

Z tego też powodu część drużyny nawet po otrzymaniu swojej działki będzie w dalszym ciągu znajdować się na skraju bankructwa.

W tym gronie w stosunkowo najgorszej sytuacji są cztery zasłużone drużyny - Olympique Marsylia, Bordeaux, Saint-Étienne i Lille. W przypadku pierwszego z wymienionych klubów możemy mówić wręcz o beznadziejnej sytuacji, ponieważ jego deficyt ma wynieść aż 206,3 miliona euro.

Nieznacznie lepiej, ale w równie złej kondycji znajdą się „Żyrondyści” z 127,6 milionami euro na minusie. Pozostałe dwa kluby będą musiały za to poważnie zmienić swoje plany na przyszłość, bo w przeciwnym razie ich deficyty, mające wynieść odpowiednio 59 i 54,1 miliona euro, szybko wzrosną.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy