Ligue 1: Cztery zasłużone francuskie kluby na skraju bankructwa

Ligue 1: Cztery zasłużone francuskie kluby na skraju bankructwa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mediapart

Olympique Marsylia, Bordeaux, Saint-Étienne i Lille znajdują się na skraju bankructwa - poinformował „Mediapart”.

Drużyny rywalizujące na poziomie Ligue 1 znalazły się w bardzo trudnej sytuacji po ogłoszeniu decyzji o przedwczesnym zakończeniu sezonu, bo nie otrzymały między innymi ostatniej transzy z praw telewizyjnych od głównych nadawców rozgrywek - Canal+ i beIN Sports.

Członkowie Ligue de Football Professionnel doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego zdecydowali się zaciągnąć pożyczkę w wysokości 224,5 miliona euro, aby pokryć dziurę powstałą w budżetach poszczególnych klubów.

Dziennikarze „Mediapart” uważają jednak, że organ zarządzający dwiema najwyższymi klasami w kraju przedstawił zbyt optymistyczną wizję francuskiego futbolu, ponieważ zespoły nie generują spodziewanych zysków z dni meczowych, umów sponsorskich i zarobią mniej na rynku transferowym.

Z tego też powodu część drużyny nawet po otrzymaniu swojej działki będzie w dalszym ciągu znajdować się na skraju bankructwa.

W tym gronie w stosunkowo najgorszej sytuacji są cztery zasłużone drużyny - Olympique Marsylia, Bordeaux, Saint-Étienne i Lille. W przypadku pierwszego z wymienionych klubów możemy mówić wręcz o beznadziejnej sytuacji, ponieważ jego deficyt ma wynieść aż 206,3 miliona euro.

Nieznacznie lepiej, ale w równie złej kondycji znajdą się „Żyrondyści” z 127,6 milionami euro na minusie. Pozostałe dwa kluby będą musiały za to poważnie zmienić swoje plany na przyszłość, bo w przeciwnym razie ich deficyty, mające wynieść odpowiednio 59 i 54,1 miliona euro, szybko wzrosną.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy