Ligue 1: Guy Roux odleciał, komentując absencję Marquinhosa. „To mężczyźni teraz rodzą dzieci?!”

Ligue 1: Guy Roux odleciał, komentując absencję Marquinhosa. „To mężczyźni teraz rodzą dzieci?!”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe I Le Parisien I PSG

Marquinhos nie zagra w sobotnim meczu pomiędzy Montpellier a Paris Saint-Germain z powodu narodzin drugiego dziecka. Jego absencję skomentował Guy Roux, którego słowa wywołały spore zamieszanie we Francji.

81-latek był gościem programu tworzonego przez „L’Equipe”. W pewnym momencie były szkoleniowiec Auxerre wraz z innymi ekspertami zaczął dyskutować na temat spotkania PSG i nieobecności Marquinhosa.

- To mężczyźni teraz rodzą dzieci? Czy w Paryżu nie ma żadnego lekarza, który pomógłby tej kobiecie? Od czasów Galów miliony Francuzek rodziły w chatkach i jakoś dawały sobie z tym radę - stwierdził Roux, rozśmieszając wszystkich w studio. Błyskawicznie spadła na niego krytyka ze strony kibiców. Zachowanie ekspertów było tym bardziej niestosowane, ponieważ żona piłkarza zmagała się z powikłaniami przy narodzinach pierwszego dziecka.

Do sprawy odniosło się już PSG.

„Z konsternacją przyjęliśmy niedojrzałe uwagi poczynione w trakcie wczorajszego programu L'Equipe du Soir. Wyszły one od ludzi, którzy udzielają wszystkim lekcji na temat wartości w sporcie i życiu. Jesteśmy zaskoczeni przeciętnością tych komentarzy. Żona Marquinhosa przebywała w szpitalu przez dwa dni, czekając na poród. Klub zdecydował, że Marqui z nią zostanie. Chcielibyśmy przekazać im gratulacje i życzyć szczęścia. Wczoraj przyszło na świat ich drugie dziecko” - napisał paryski klub.

„L'Equipe” przeprosiło już za całą sytuację, życząc szczęścia Marquinhosowi, jego żonie i całej ich rodzinie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy