Ligue 1: Kibice znów dali znać o sobie. Bójka po meczu Angers - Olympique Marsylia [WIDEO]

Ligue 1: Kibice znów dali znać o sobie. Bójka po meczu Angers - Olympique Marsylia [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport

W ostatnim czasie rywalizacja poszczególnych drużyn w Ligue 1 schodzi regularnie na drugi plan z uwagi na skandaliczne zachowanie fanów różnych zespołów na stadionach. W środowy wieczór byliśmy świadkami dwóch takich sytuacji.

Organizatorzy rozgrywek o mistrzostwo Francji mają spore kłopoty z zapewnieniem należytego bezpieczeństwa wszystkim obserwatorom i uczestnikom meczów piłkarskich od początku tego sezonu.

Do tej pory na tamtejszych boiskach odnotowaliśmy dwa poważne incydenty związane z wtargnięciem na murawę sympatyków w trakcie pojedynków OGC Nice z Olympique'em Marsylia oraz RC Lens z Lille.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu wyciągnęli pierwsze konsekwencje w związku z zaistniałymi zdarzeniami, ale w żadnym stopniu nie zniechęciły one fanów pozostałych drużyn od łamania przyjętych zasad, co pokazują sytuacje mające miejsce w środowych meczach pomiędzy Angers a Olympique'em Marsylia (0:0) i Metz z Paris Saint-Germain (1:2).

Do dużo poważniejszego skandalu doszło przy okazji tego pierwszego spotkania. Dziennikarze z RMC Sport przekonują, że kibice gości byli regularnie prowokowani przez sympatyków gospodarzy poprzez rzucanie w ich kierunku petard.

Zwolennicy ekipy ze Stade Vélodrome nie dawali się bardzo długo ponieść emocjom, ale po ostatnim gwizdku postanowili osobiście wymierzyć sprawiedliwość fanom Angers za sprawą staranowania siatki oddzielającej ich od murawy, aby następnie przedostać się do sektora zajmowanego przez początkowych agresorów. Pomiędzy obiema grupami doszło do regularnej bójki.

Służby obecne w tej części stadionu nie potrafił zapobiec całemu zdarzeniu i dopiero po otrzymaniu wsparcia uspokoili sytuacje pomiędzy zwaśnionymi stronami.

Do podobnego incydentu mogło dojść w drugim wspomnianym meczu, gdzie kilku kibiców FC Metz pragnęło się skonfrontować z sympatykami PSG po tym, jak także wtargnęła na murawę w końcowym fragmencie pojedynku zakończonego wygraną gości.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy