Ligue 1: Legenda Saint-Étienne wyrzucona z klubu. Ma zakaz wstępu do ośrodka!

Ligue 1: Legenda Saint-Étienne wyrzucona z klubu. Ma zakaz wstępu do ośrodka! fot. KevFB | Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Stéphane Ruffier nie ma już większych szans na to, aby móc w dalszym ciągu kontynuować swoją karierę w Saint-Étienne.

Doświadczony bramkarz rozpoczął przedwcześnie zakończony sezon jako numer jeden w bramce popularnych „Zielonych” i mógł do pewnego momentu być zadowolony z postawy prezentowanej przez siebie oraz kolegów.

Ta sytuacja uległa zmianie w grudniu. Wówczas Saint-Étienne zaczęło regularnie przegrywać kolejne mecze ligowe i w efekcie atmosfera panująca w szatni stawała się coraz gorętsza z każdym następującym po sobie niepowodzeniem.

Ta sytuacja doprowadziła do wybuchy konfliktu pomiędzy Stéphane'em Ruffierem a szkoleniowcem Claude'em Puelem, w którą musieli włączyć się piłkarze francuskiego zespołu, aby pomiędzy oboma panami nie doszło do rękoczynów.

58-letni trener był wielce oburzony postawą zaprezentowaną przez doświadczonego bramkarza i dlatego postanowił pod koniec lutego odsunąć go całkowicie od pierwszej drużyny.

Prawdziwa legenda „Zielonych” nie potrafiła się z tym pogodzić, ale zamierzała sumiennie realizować nakreślony plan treningowy. To z kolei znów nie przypadło do gustu Puelowi, który namówił władze drużyny do pozbycia się golkipera.

Ruffier miał otrzymać w poniedziałek stosowne pismo z informacją o przedwczesnym rozwiązaniu umowy, które musiał pokwitować w celu potwierdzenia zapoznania się z treścią przedstawionego mu dokumentu.

33-latek nie zdecydował się na to i bardzo szybko spotkała go za to kolejna kara w postaci zakazu wstępu do ośrodka treningowego, do którego udał się w środowe popołudnie z nadzieją wzięcia udziału w sparingu z belgijskim Charleoi.

Wiele na to wskazuje, że Saint-Étienne postawi wkrótce na swoim i przedwcześnie zakończy współpracę z doświadczonym bramkarzem, co może nastąpić już 22 lipca, kiedy to piłkarz ma spotkać się z władzami klubu.

Ruffier dołączył do „Zielonych” w lipcu 2011 roku z AS Monaco i od tego momentu rozegrał aż 383 spotkania dla ekipy ze Stade Geoffroy-Guichard.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy