Ligue 1 wraca do polskiej telewizji [OFICJALNIE]

Ligue 1 wraca do polskiej telewizji [OFICJALNIE] fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Eleven Sports | Canal+

Wreszcie ponownie będziemy mogli zobaczyć mecze francuskiej Ligue 1 w polskiej telewizji. O zakupie praw poinformowało Eleven Sports, a jednocześnie o błyskawicznym udzieleniu sublicencji Canal+.

Umowa została zawarta na sezony 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024 i umożliwia obu stacjom dowolny wybór pokazywanych spotkań (także równolegle).

Tym samym francuska liga wraca na polskie ekrany po dłuższej przerwie. Wcześniej pokazywała ją również stacja Eleven Sports, jednak w wyniku wysokich cen praw i niskiej oglądalności zdecydowało się z niej zrezygnować. Teraz sytuację najprawdopodobniej zmieniła pandemia koronawirusa, wpływająca na rynkowe promocje.

- Dzięki sukcesom Paris Saint-Germain i Olympique Lyonnais w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów UEFA Ligue 1 Uber Eats wraca na należne jej miejsce w czołówce europejskich rozgrywek piłkarskich. Cieszę się, że za sprawą ELEVEN SPORTS Ligue 1 Uber Eats znów będzie dostępna dla polskich widzów. W każdej kolejce będziemy transmitować kilka najciekawszych meczów, a także skróty wszystkich spotkań - skomentował Patryk Mirosławski, dyrektor w Eleven Sports.

Wtórował mu dyrektor po stronie Canal+: - W ubiegłym sezonie mieliśmy dwie francuskie drużyny w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA, do finału dotarło Paris Saint-Germain - zespół budowany od lat i skupujący największe gwiazdy. Oglądanie co tydzień występów Neymara i spółki, a także Olympique Marsylia czy Olympique Lyonnais, na pewno będzie dużą atrakcją dla naszych widzów. Poza najciekawszymi meczami na żywo pokazywać będziemy także najciekawsze fragmenty wszystkich spotkań w kolejce - powiedział Michał Kołodziejczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy