Lille składa ofertę za zawodnika Atlético Madryt

2021-08-01 20:56:17; Aktualizacja: 2 lata temu
Lille składa ofertę za zawodnika Atlético Madryt
Piotr Zelek
Piotr Zelek Źródło: AS

Lille OSC przesłało ofertę za bramkarza Ivo Grbicia z Atlético Madryt - poinformował „AS“.

Grbić niedawno ponownie otrzymał szansę gry w sparingu przeciwko Wolfsburgowi i rezerwowy bramkarz Atlético znów spisał się dobrze. Jan Oblak to oczywiście niekwestionowany pierwszy wybór Atlético na tej pozycji, a dla Chorwata jest on w tej chwili przeszkodą nie do pokonania.  Wykorzystuje o jednak swoje szanse i w meczu z niemiecką drużyną wybronił sytuację, która zdawała się być stuprocentowa. „Los Colchoneros“ odrobili straty w Niemczech dzięki bramkom Garcesa oraz Ricarda i wygrali mecz.

Sytuacja Grbicia nadal nie jest do końca jasna. Kilka dni temu powiedziano mu, że może być sprzedany i nie brakuje chętnych do zakontraktowania go. Bramkarz wolał odejść na zasadzie wypożyczenia i poczekać na to, co stanie się z Oblakiem w przyszłości, ale Atlético optuje za transferem definitywnym.

Agenci 25-latka szybko przeszli do działania i jak donosi Sky Italia, Lille było szczególnie zainteresowane jego usługami. Jak udało się potwierdzić hiszpańskim dziennikarzom, francuski klub złożył ofertę kupna chorwackiego golkipera.

Opcja ta jest dla niego więcej niż interesująca, ponieważ mistrzowie Francji, którzy sprzedali niedawno Mike'a Maignana do Milanu, zagrają w Lidze Mistrzów. Jest to bardzo dobra okazja do rozwoju. Ponadto, nadal istnieje zainteresowanie ze strony kolejnych hiszpańskich i zagranicznych drużyn. Wśród nich wymienia się między innymi Granadę.

Grbić jest rzekomo zainteresowany możliwością gry w Lille, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Atlético. Bramkarz chce grać regularnie, Atlético z pewnością mu tego nie zapewni.

„Les Dogues“ chcą Grbicia i pojawiła się już oferta jego kupna, ale dyrektorzy sportowi ekipy z Madrytu bacznie obserwowali jego występy w trzech meczach przedsezonowych, w których był więcej niż solidny, i teraz nie chcą go puścić na stałe.

W ostatnim sezonie nie było więcej okazji, aby ocenić postępy Chorwata, poza sesjami treningowymi i meczem pucharowym z Cardassarem.

Wypożyczenie jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, ale wciąż pojawiają się kolejne propozycje. Atlético nie wyklucza nawet jego pozostania, jeśli Lille nie zgodzi się na rozwiązanie tymczasowe.