Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką

Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką fot. Andrew Makedonski / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: BT Sport| Twitter

Były znakomity napastnik reprezentacji Anglii, Gary Lineker odniósł się do sytuacji, w której miał okazję poznać Diego Mardonę.

W środowe popołudnie świat obiegła wiadomość o śmierci jednego z najlepszych piłkarzy w historii tej dyscypliny, Diego Maradony. Argentyńczyk zmarł, mając 60 lat.

Głos w całej sprawie za pośrednictwem Twittera postanowił zabrać były znakomity atakujący reprezentacji Anglii, Gary Lineker.

- Patrząc przez pryzmat czasu, który zdążył upłynąć, to Diego był na pewno najlepszym piłkarzem mojego pokolenia, a prawdopodobnie i najlepszym graczem w historii. Miejmy nadzieję, że po niespokojnym życie, teraz zazna pocieszenie rękach Boga - napisał.

Później 59-latek miał też okazję wypowiedzieć się na ten temat w „BT Sport”. Podzielił się ciekawą anegdotą związaną z Argentyńczykiem.

- Zobaczyłem raz jedną z najbardziej niewiarygodnych rzeczy w moim życiu. On robił coś niewiarygodnego. Szedł z piłką i żonglował nią w kierunku koła środkowego. Potem wystrzelił ją w powietrze i czekał. Ona spadła z niesamowitej wysokości, a mimo to przykleiła się do jego nogi. Powtórzył to jeszcze 13 razy. Wszyscy mówili, że to niemożliwe - dodaje.

- Pamiętam, jak szliśmy następnego dnia na trening. To było w Barcelonie. Wszyscy próbowaliśmy chociaż zbliżyć się do jego wyczynu, ale to było niemożliwe. Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką. To niesamowite - twierdzi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy