Linetty ma nową opcję. Drugi klub z Serie A chce Polaka

Linetty ma nową opcję. Drugi klub z Serie A chce Polaka fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Karol Linetty znalazł się w kręgu zainteresowań Fiorentiny - poinformował Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Polski jest od pewnego czasu łączony z opuszczeniem szeregów Sampdorii.

Za głównego faworyta do jego pozyskania uchodzi Torino, gdzie nie tak dawno swoją pracę rozpoczął Marco Giampaolo, który wyraził chęć do nawiązania ponownej współpracy z Polakiem. Wcześniej obaj panowie mieli okazję spotkać się właśnie w ekipie z Genui.

Zespół „Byków” stara się spełnić życzenie nowego szkoleniowca, ale do tej pory nie osiągnął jeszcze zadowalającego porozumienia z „Blucerchiati”, którzy mieli otrzymać za 25-letniego zawodnika propozycję wynoszącą między osiem a dziesięć milionów euro.

Gianluca Di Marzio uważa, że fakt trudnych negocjacji obu wymienionych drużyn może wykorzystać Fiorentina, która także zaczęła przejawiać gotowość do zakontraktowania środkowego pomocnika.

Karol Linetty i jego dotychczasowy klub nie otrzymali na razie żadnej konkretnej propozycji ze strony „Violi”, dlatego w dalszym ciągu Torino pozostaje faworytem w walce o zakontraktowanie Polaka. Jednocześnie musi się jednak spieszyć z finalizacją całej operacji, jeżeli nie chce, aby drużyna ze Stadio Artemio Franchi sprzątnęła im sprzed nosa 25-latka.

Reprezentant Polski trafił do ekipy z Genui w lipcu 2016 roku z Lecha Poznań za nieco ponad trzy miliony euro. Od tego czasu rozegrał 132 spotkania dla włoskiego klubu, w których strzelił 11 goli oraz zaliczył 13 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy