Linetty zostanie doceniony przez Sampdorię. Duża podwyżka!

Linetty zostanie doceniony przez Sampdorię. Duża podwyżka! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SampNews24.com

Media z Półwyspu Apenińskiego nie mają wątpliwości, że Karol Linetty wkrótce podpisze nowy kontrakt z Sampdorią. Polak będzie mógł liczyć również na podwyżkę dotychczasowej gaży, co pozwoli mu wskoczyć do pierwszej piątki najlepiej zarabiających Polaków w Serie A.

Pomimo tego, że 24-latek cały czas nie potrafi przekonać do siebie kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski, na boiskach Serie A jest niezwykle doceniany. Defensywny pomocnik w barwach ekipy z Genui rozegrał już 109 spotkań, z czego siedem w obecnych rozgrywkach. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że nasz rodak do niedawna zmagał się z urazem przywodziciela.

Niemniej wydaje się, że Polak niczego już udowadniać dyrekcji Sampdorii nie musi. Jak bowiem donosi serwis internetowy sampnews24.com, Linetty’emu zaproponowano przedłużenie kontraktu, który w tej chwili wygasa 30 czerwca 2021 roku. W ramach nowego porozumienia wychowanek Lecha Poznań ma związać się z obecnym pracodawcą do 2024 lub 2025 roku.

To samo źródło utrzymuje, że kluczowe aspekty współpracy już zostały omówione, a 23-krotny reprezentant „Biało-Czerwonych” w ramach nowej umowy może liczyć na sporą podwyżkę. Przypomnijmy, że na ten moment pomocnik inkasuje 500 tysięcy euro rocznie. Po podpisaniu dokumentacji będzie on jednak zarabiał 800-900 tysięcy euro za sezon gry w zespole „Blucerchiatich”. To sytuowało by go ex aequo na piątym miejscu wraz z Łukaszem Skorupskim (Bologna) w rankingu Polaków z największą gażę w Serie A.

Na większe zarobki liczyć mogą tylko Piotr Zieliński (1,1 miliona euro), Krzysztof Piątek (1,8), Arkadiusz Milik (2,5) oraz Wojciech Szczęsny (3,5).

Jeśli zatem te informacje się sprawdzą, Linetty będzie mógł mówić o sporym docenieniu jego zasług przed władze Sampdorii, które w 2016 roku sprowadziły go na Półwysep Apeniński za 3,2 miliona euro.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy