Linetty zostanie doceniony przez Sampdorię. Duża podwyżka!

Linetty zostanie doceniony przez Sampdorię. Duża podwyżka! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SampNews24.com

Media z Półwyspu Apenińskiego nie mają wątpliwości, że Karol Linetty wkrótce podpisze nowy kontrakt z Sampdorią. Polak będzie mógł liczyć również na podwyżkę dotychczasowej gaży, co pozwoli mu wskoczyć do pierwszej piątki najlepiej zarabiających Polaków w Serie A.

Pomimo tego, że 24-latek cały czas nie potrafi przekonać do siebie kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski, na boiskach Serie A jest niezwykle doceniany. Defensywny pomocnik w barwach ekipy z Genui rozegrał już 109 spotkań, z czego siedem w obecnych rozgrywkach. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że nasz rodak do niedawna zmagał się z urazem przywodziciela.

Niemniej wydaje się, że Polak niczego już udowadniać dyrekcji Sampdorii nie musi. Jak bowiem donosi serwis internetowy sampnews24.com, Linetty’emu zaproponowano przedłużenie kontraktu, który w tej chwili wygasa 30 czerwca 2021 roku. W ramach nowego porozumienia wychowanek Lecha Poznań ma związać się z obecnym pracodawcą do 2024 lub 2025 roku.

To samo źródło utrzymuje, że kluczowe aspekty współpracy już zostały omówione, a 23-krotny reprezentant „Biało-Czerwonych” w ramach nowej umowy może liczyć na sporą podwyżkę. Przypomnijmy, że na ten moment pomocnik inkasuje 500 tysięcy euro rocznie. Po podpisaniu dokumentacji będzie on jednak zarabiał 800-900 tysięcy euro za sezon gry w zespole „Blucerchiatich”. To sytuowało by go ex aequo na piątym miejscu wraz z Łukaszem Skorupskim (Bologna) w rankingu Polaków z największą gażę w Serie A.

Na większe zarobki liczyć mogą tylko Piotr Zieliński (1,1 miliona euro), Krzysztof Piątek (1,8), Arkadiusz Milik (2,5) oraz Wojciech Szczęsny (3,5).

Jeśli zatem te informacje się sprawdzą, Linetty będzie mógł mówić o sporym docenieniu jego zasług przed władze Sampdorii, które w 2016 roku sprowadziły go na Półwysep Apeniński za 3,2 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy