Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?!

Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! fot. Christophe Saidi / Sipa / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DIRECTV Sports

Lionel Messi nosi się z zamiarem zasilenia szeregów Interu Miami z jednoczesnym nabyciem w nim 35 procent akcji - przekonuje Álex Candal z DIRECTV Sports.

FC Barcelona nie była w stanie przedstawić reprezentantowi Argentyny zeszłego lata oferty, która mogłaby zostać zatwierdzona przez organizatorów LaLigi. W tej sytuacji gwiazdor ekipy z Camp Nou w ekspresowym tempie sfinalizował przeprowadzkę do Paris Saint-Germain.

Tam podpisał dwuletnią umowę z opcją jej przedłużenia o dwanaście miesięcy. Pierwszy rok spędzony na francuskich boiskach nie wypadł dla Argentyńczyka zbyt okazale, ale mimo to nie zamierza on z tego powodu szybko uciekać z PSG i w następnym sezonie spróbuje pomóc zespołowi sięgnąć po upragnione zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

34-letni zawodnik, bez względu na końcowy rezultat kolejnej edycji elitarnych rozgrywek na Starym Kontynencie, nie zdecyduje się najprawdopodobniej na wydłużenie swojego pobytu w obecnej drużynie i skusi się na spróbowanie sił na boiskach Major League Soccer.

W tym kontekście spekulowano już w przeszłości, że Argentyńczyk może wylądować w Interze Miami, należącym między innymi do Davida Beckhama.

Teraz te doniesienia odświeża Álex Candal z DIRECTV Sports i dodatkowo uważa, że sam Messi nosi się z zamiarem nabycia 35 procent akcji amerykańskiego klubu, co pozwoli mu mieć realny wpływ na wygląd kadry zespołu i jego przyszłości.

Ewentualne potwierdzenie tych informacji z pewnością ułatwi ekipie z Florydy realizację swoich wielkich planów związanych z nawiązaniem współpracy z byłymi kolegami Argentyńczyka z Barcelony. Wśród nich znajdują się Luis Suárez, Jordi Alba czy Sergio Busquets.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy