Lionel Messi wrócił, i to w jakim stylu! Show z udziałem Argentyńczyka [WIDEO]

2024-09-15 06:37:55; Aktualizacja: 3 dni temu
Lionel Messi wrócił, i to w jakim stylu! Show z udziałem Argentyńczyka [WIDEO] Fot. Victor Fraile Rodriguez-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Inter Miami pokonał Philadelphia Union, przedłużając passę do pięciu zwycięstw. Wiadomością dnia okazał się powrót Lionela Messiego, który po kontuzji zaczął grać jak nowo narodzony.

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego faworyzowane „Czaple” miały jasny cel – pokonać niżej notowanego konkurenta z Konferencji Wschodniej i umocnić się na pozycji lidera.

Wykonać to zadanie od pierwszej minuty pomagał Lionel Messi, który po ponad dwóch miesiącach wrócił na boisko. Trener Gerardo „Tata” Martino nie mógł korzystać z jego usług wskutek urazu kostki odniesionego podczas finału Copa América.

Goście starali się popsuć święto. Niespodziewanie wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie po wykończeniu akcji przez Mikaela Uhre.

Inter odpowiedział ze zdwojoną siłą i jeszcze w pierwszej połowie odmienił losy spotkania o 180 stopni. Rolę główną odegrał ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki.

Najpierw trafił on do siatki po sprytnym „oszukaniu” jednego z obrońców rywali, a następnie wykorzystał podanie od Jordiego Alby, choć tutaj bardziej nie popisał się bramkarz.

W doliczonym czasie drugiej odsłony Messi zaliczył jeszcze finalne zagranie do Luisa Suáreza. „El Pistolero”, który niedawno rozegrał ostatni mecz w barwach reprezentacji Urugwaju, ustalił rezultat na 3-1.

Argentyńska legenda Barcelony w trwającej kampanii MLS zanotowała już 14 trafień i 10 asyst. Aby wykręcić takie statystyki, potrzebowała jedynie 13 spotkań.

Do końca fazy zasadniczej, która dobiegnie 5 października, pozostało już tylko pięć kolejek. Ekipa z Florydy już zapewniła sobie udział w drabince pucharowej o mistrzostwo.