Lippi: Włochy mają napastnika na lata

Lippi: Włochy mają napastnika na lata fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Marcello Lippi uważa, że Andrea Belotti powinien zagościć na długi czas w ataku reprezentacji Włoch.

Squadra Azzurra” w czwartej kolejce eliminacji Mistrzostw Świata pokonała Liechtenstein 4:0. Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się Andrea Belotti. Młody napastnik Torino jeszcze w pierwszej połowie tego starcia zdobył dwa gole oraz zanotował jedną asystę, dzięki czemu przyczynił się do odniesienia trzeciego zwycięstwa przez swój zespół w trwających kwalifikacjach do rosyjskiego mundialu, a to z kolei pozwoliło Włochom ponownie zrównać się punktami z liderującymi Hiszpanami w grupie G.

Z wyśmienitej dyspozycji 22-letniego napastnika bardzo zadowolony jest Marcello Lippi. Obecny selekcjoner Chin sądzi, że utalentowany snajper na długi czas zagości w ataku kadry narodowej.

- Wokół drużyny panuje przekonanie, że buduje ona coś ważnego. Ze zgrupowania docierają do mnie pozytywne informacje i to zasługa głównie młodych zawodników, których jest w zespole bardzo dużo. Po tym względem Giampiero Ventura ma przewagę nad poprzednikami, bo ma do dyspozycji wielu utalentowanych graczy. Myślę, że Alessio Romagnoli poczynił ogromne postępy. Natomiast Andrea Belotti jest bardzo silny. Chciałbym powiedzieć, że dzięki niemu reprezentacja znalazła napastnika na lata - powiedział 68-letni szkoleniowiec.

Jeżeli piłkarz Torino nadal będzie dobrze spisywał się w narodowych barwach, z pewnością dziennikarze i kibice nie będą mieli już dużego żalu do selekcjonera, że ten będzie pomijał w swoich powołaniach Sebastiana Giovinco.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy