Lipsk znalazł następcę Wernera?!

Lipsk znalazł następcę Wernera?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Według najnowszych wieści RB Lipsk zintensyfikował działania mające na celu pozyskania Patrika Schicka z Romy.

Od dłuższego czasu Timo Werner jest łączony z przenosinami do Bayernu Monachium. Dyrekcja ekipy z Lipska nieustannie ucina spekulacje i zapewnia o pozostaniu Niemca.

Pomimo tego wydaje się, że coś jest na rzeczy. „La Gazzetta dello Sport” donosi bowiem, że skauci „Byków” byli obecni na trybunach podczas sobotniego starcia Sampdorii z Romą. Włoscy dziennikarze nie mają złudzeń. Niemcy obserwowali Patrika Schicka, na którego czynili zakusy już zimą. 

Tym samym do ostatecznego ruchu ze strony Lipska ma dojść już latem. W tym kontekście warto dodać, że czeski napastnik jak dotąd nie sprawdza się w zespole „Wilków”. Co jakiś czas doskwierają mu problemy zdrowotne. W efekcie od 29 sierpnia 2017 roku rozegrał on 55 spotkań, a swoją obecność zaznaczył ośmioma golami i trzema asystami. 

Przypomnijmy, że całkowity koszt transakcji z udziałem 23-latka wynosi około 40 milionów euro (po spełnieniu rozmaitych celów). Od tego czasu jednak wartość 14-krotnego reprezentanta Czech zdecydowanie zmalała i można przypuszczać, że władze Romy byłyby skłonne rozważyć oferty za swojego gracza.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy