Lista sprzedażowa Paris Saint-Germain. Sześciu zawodników, cztery priorytety

Lista sprzedażowa Paris Saint-Germain. Sześciu zawodników, cztery priorytety
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe | Sky Sport Deutschland | Le Parisien

Paris Saint-Germain zamierza latem nie tylko dokonać wzmocnień, ale i pozbyć się niechcianych piłkarzy. W tej chwili Leonardo, dyrektor sportowy, sporządził listę sześciu nazwisk - informuje „L’Équipe”.

Paryżanie po roku przerwy wrócili na francuski tron i już z niego kreślą plany świetlanej przyszłości. Klub liczy, że uda mu się przekonać do pozostania Kyliana Mbappé, ale jeśli tak się nie stanie, konieczne będzie sprowadzenie następcy.

Oprócz napastnika możemy spodziewać się przybycia przynajmniej jednego środkowego pomocnika, a także wykupienia Nuno Mendesa, nominalnego lewego obrońcy. Kto opuści Parc des Princes?

„L’Équipe” na liście sprzedażowej umieszcza Mauro Icardiego, Layvina Kurzawę, Thilo Kehrera, Leandro Paredesa, Juliana Draxlera oraz Ángela Di Maríę.

Najprościej z całej szóstki będzie pozbyć się tego ostatniego. Umowa prawoskrzydłowego bądź rozgrywającego wygasa już 30 czerwca. Jak informuje Sky Sport Deutschland, mogą pojawić się spore trudności w sprzedaży Draxlera i Kehrera, a wszystko przez fakt, że środkowy pomocnik lub skrzydłowy celuje w transfer do klubu z topowej półki, a defensor zamierza wypełnić umowę ważną do połowy 2023 roku i dopiero po tym terminie zmienić pracodawcę.

„Le Parisien” przyjrzało się sytuacji Icardiego. Zdaniem dziennika w grę wchodzi jedynie sprzedaż, co może skomplikować proces rozstania z środkowym napastnikiem, co do którego największym zastrzeżeniem jest jego skuteczność. Sam piłkarz bierze pod uwagę przeprowadzkę, ale problem w tym, że brakuje na niego chętnych. Ciężko jest znaleźć bowiem ekipę, która zaoferuje mu podobne warunki płacowe, a przy tym spełni oczekiwania finansowe PSG.

Wracając do doniesień „L’Équipe”, priorytet stanowią odejścia Draxlera, Paredesa, Kurzawy i Kehrera.

Podsumowując: Leonardo, o ile w ogóle zostanie, ma przed sobą następne pracowite lato.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy