Lista sprzedażowa Paris Saint-Germain. Sześciu zawodników, cztery priorytety

Lista sprzedażowa Paris Saint-Germain. Sześciu zawodników, cztery priorytety
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe | Sky Sport Deutschland | Le Parisien

Paris Saint-Germain zamierza latem nie tylko dokonać wzmocnień, ale i pozbyć się niechcianych piłkarzy. W tej chwili Leonardo, dyrektor sportowy, sporządził listę sześciu nazwisk - informuje „L’Équipe”.

Paryżanie po roku przerwy wrócili na francuski tron i już z niego kreślą plany świetlanej przyszłości. Klub liczy, że uda mu się przekonać do pozostania Kyliana Mbappé, ale jeśli tak się nie stanie, konieczne będzie sprowadzenie następcy.

Oprócz napastnika możemy spodziewać się przybycia przynajmniej jednego środkowego pomocnika, a także wykupienia Nuno Mendesa, nominalnego lewego obrońcy. Kto opuści Parc des Princes?

„L’Équipe” na liście sprzedażowej umieszcza Mauro Icardiego, Layvina Kurzawę, Thilo Kehrera, Leandro Paredesa, Juliana Draxlera oraz Ángela Di Maríę.

Najprościej z całej szóstki będzie pozbyć się tego ostatniego. Umowa prawoskrzydłowego bądź rozgrywającego wygasa już 30 czerwca. Jak informuje Sky Sport Deutschland, mogą pojawić się spore trudności w sprzedaży Draxlera i Kehrera, a wszystko przez fakt, że środkowy pomocnik lub skrzydłowy celuje w transfer do klubu z topowej półki, a defensor zamierza wypełnić umowę ważną do połowy 2023 roku i dopiero po tym terminie zmienić pracodawcę.

„Le Parisien” przyjrzało się sytuacji Icardiego. Zdaniem dziennika w grę wchodzi jedynie sprzedaż, co może skomplikować proces rozstania z środkowym napastnikiem, co do którego największym zastrzeżeniem jest jego skuteczność. Sam piłkarz bierze pod uwagę przeprowadzkę, ale problem w tym, że brakuje na niego chętnych. Ciężko jest znaleźć bowiem ekipę, która zaoferuje mu podobne warunki płacowe, a przy tym spełni oczekiwania finansowe PSG.

Wracając do doniesień „L’Équipe”, priorytet stanowią odejścia Draxlera, Paredesa, Kurzawy i Kehrera.

Podsumowując: Leonardo, o ile w ogóle zostanie, ma przed sobą następne pracowite lato.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy