Liverpool FC: Klamka zapadła. Harry Wilson opuści klub jeszcze dzisiaj

Liverpool FC: Klamka zapadła. Harry Wilson opuści klub jeszcze dzisiaj fot. Influential Photography / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Liverpool zaakceptował ofertę za Harry’ego Wilsona. Jej autorem jest Cardiff City - podaje stacja „Sky Sports”.

Mimo że 23-latek uchodzi za duży talent i jest regularnie powoływany do reprezentacji Walii, nie ma co liczyć na występy w koszulce „The Reds”. To dlatego dwa ostatnie sezony spędził on na wypożyczeniach w Derby County oraz Bournemoth, a teraz zanosi się na następny krótkoterminowy transfer.

Nie tak dawno nominalny prawoskrzydłowy, który może także pełnić rolę rozgrywającego, został pominięty przy zgłaszaniu kadry na fazę grupową Ligi Mistrzów. Zamiast niego znalazł się na niej typowany do odejścia Xherdan Shaqiri. Taki obrót spraw doprowadzi do nieuniknionego, a więc rozstania obu stron.

Jak poinformowała stacja „Sky Sports”, Liverpool zdążył już osiągnąć porozumienie z Cardiff City w sprawie sezonowego wypożyczenia za kwotę 1,2 miliona funtów. Wcześniej jednak odrzucił ofertę Swansea City, które podobnie jak Nottingham Forest, Derby County i Norwich City, były zainteresowane angażem jego zawodnika.

Powyższe źródło podkreśla, że przed zamknięciem międzynarodowego okna transferowego, Harry Wilson przykuwał wzrok wielu ekip Premier League, ale teraz, gdy przedstawiciele angielskiej ekstraklasy mogą jedynie sięgać po piłkarzy z niższych lig, Walijczyk miał ograniczone pole manewru. Pragnął jednak jak największej liczby minut, mając w głowie przyszłoroczne EURO, stąd niemal pewne przenosiny do rodzimej drużyny, który na co dzień występuje w Championship.

„The Bluebirds” na potwierdzenie całej operacji mają czas do godziny 18:00.

Gracz związany z „The Reds” do połowy 2023 roku, w kampanii 2019/2020 rozegrał w koszulce „Wisienek” 35 spotkań, strzelił siedem goli i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy