Liverpool FC poluje na nowego defensora. Na szczycie listy dwóch piłkarzy z Bundesligi

Liverpool FC poluje na nowego defensora. Na szczycie listy dwóch piłkarzy z Bundesligi fot. nelo2309 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Christian Falk

Liverpool FC wykazuje zainteresowanie usługami Dayota Upamecano i Ibrahima Konaté z RB Lipsk - uważa Christian Falk ze „Sport Bilda”.

„The Reds” borykają się z olbrzymimi kłopotami w linii defensywnej w pierwszej części trwającego sezonu. Z powodu odniesionych kontuzji jeszcze przez dłuższy czas poza kadrą ekipy z Anfield pozostaną Virgil van Dijk oraz Joe Gomez.

Do tego nie zawsze w pełni sił jest Joel Matip, co w efekcie sprawia, że Jürgen Klopp z konieczności musi przesuwać Fabinho na pozycję środkowego obrońcy i obok niego postawić na zdecydowanie mniej wartościowego piłkarza od wszystkich wymienionych graczy.

Liverpool zamierza korzystać z takiego rozwiązania aż do zakończenia obecnych rozgrywek, ponieważ pomimo aż tak dużych kłopotów nie planuje sprowadzić do siebie żadnego wartościowego defensora.

Jednocześnie przedstawiciele aktualnego mistrza Anglii zdają sobie doskonale świadomość z faktu, że przed startem nowej kampanii muszą przygotować się na rozwiązanie tego problemu i dlatego rozpoczęli pewne prace nad pozyskaniem nowego obrońcy, ale dopiero w letnim oknie transferowym.

Christian Falk ze „Sport Bilda” przekonuje, że w tym kontekście wysoko na liście kandydatów mogących zasilić szeregi „The Reds” znajduje się duet z RB Lipsk - Dayot Upamecano i Ibrahima Konaté.

Pierwszy z nich jest wymieniany jako cel ekipy z Anfield już od dłuższego czasu i cieszy się sporym zainteresowaniem, ponieważ chęć nawiązania z nim współpracy wyraża także między innymi Bayern Monachium czy Real Madryt.

Każdy z tych zespołów doskonale zdaje sobie także sprawę z faktu, że na zakontraktowanie 22-latka musi wyłożyć 45 milionów euro, ponieważ tyle ma wynosić klauzula odstępnego zawarta w jego umowie z „Bykami”.

Nieco wyższą sumę w porozumieniu z niemiecki klubem ma wpisaną Konaté, który może rozstać się z Lipskiem po przelaniu na jego konto 50 milionów euro. Mimo to wydaje się, że 21-latek może być łatwiejszym celem dla Liverpoolu, bo o jego względy nie zabiega obecnie tak wiele mocnych drużyn, jak w przypadku pierwszego z wymienionych Francuzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy