Liverpool FC: Thiago Alcântara zakażony koronawirusem [OFICJALNIE]

Liverpool FC: Thiago Alcântara zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] fot. Liverpool
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Liverpool FC

Thiago Alcântara nie pojawi się w najbliższym czasie na boisku. Pierwotnie wydawało się, że chodzi o jakąś pomniejszą kontuzję, jednak Liverpool poinformował o zakażeniu się przez piłkarza koronawirusem.

Jak mistrz Anglii stwierdził w oficjalnym komunikacie, reprezentant Hiszpanii znajduje się w kwarantannie zgodnie z regułami reżimu sanitarnego. Lekarz LFC, Jim Moxon, przy okazji powiedział, że sam zawodnik zdecydował o ujawnieniu jego danych osobowych w kontekście zakażenia koronawirusem. Angielskie media dodają, że zawodnik w ten sposób chciał klarownie wyjaśnić swoją nieobecność w zbliżających się meczach reprezentacji Hiszpanii przeciwko Portugalii, Szwajcarii i Ukrainie.

Alcântary zabrakło w Liverpoolu już podczas potyczki z Arsenalem, wówczas z nieznanej przyczyny.

Trener Jürgen Klopp przy okazji tego spotkania potwierdził, że nie będzie mógł skorzystać z niedawno sprowadzonego z Bayernu Monachium piłkarza także w dwóch innych spotkaniach: w Pucharze Ligi znowu przeciwko „Kanonierom” oraz w lidze z Aston Villą. Powinniśmy zobaczyć go ponownie 17 października w derbach Liverpoolu w ramach Premier League.

29-letni środkowy pomocnik zdążył dotychczas w Liverpoolu tylko zadebiutować. Za występ przeciwko Chelsea zebrał pozytywne recenzje.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy