Liverpool na zakupach w LaLidze? Ma na oku hiszpański talent

2023-02-05 22:15:49; Aktualizacja: 1 rok temu
Liverpool na zakupach w LaLidze? Ma na oku hiszpański talent

Nico Williams z Athleticu znajduje się w kręgu zainteresowań Liverpoolu - donosi „AS”.

„The Reds” prezentują się w trwających rozgrywkach grubo poniżej oczekiwań i coraz więcej wskazuje na to, że w następnych zmaganiach przyjdzie klubowi z Anfield skupić się tylko na rywalizacji na rodzimym podwórku.

W tej sytuacji angielskiemu zespołowi może być niezwykle trudno zrealizować plany transferowe na czele ze sprowadzeniem Jude'a Bellinghama z Borussii Dortmund.

Z tego też powodu Liverpoolu rozgląda się na rynku też za innymi opcjami i ponownie myśli o wzmocnieniu linii ataku.

Dziennikarze „AS-a” uważają, że na tym polu w kręgu zainteresowań utytułowanej drużyny znajduje się Nico Williams z Athleticu.

Siedmiokrotny reprezentant Hiszpanii jest związany z klubem z Bilbao do 30 czerwca 2024 roku. Dlatego ekipa z Kraju Basków może mieć latem ostatnią realną szanse na zarobienie dużych pieniędzy na sprzedaży swojego wychowanka.

W jego obowiązującej umowie widnienie klauzula wykupu opiewająca na 50 milionów euro.

Athletic wyraża jednak nadzieję na przedłużenie współpracy z utalentowanym 20-letnim skrzydłowym w obliczu pojawiającej się coraz większego zainteresowania jego usługami. Nie tak dawno jego nazwisko pojawiało się też w kontekście Juventusu.

„Stara Dama” będzie mieć w najbliższym czasie problemy z grą o trofea na europejskim podwórku, więc sam Nico Williams może nie spoglądać przychylnym okiem w kierunku utytułowanych drużyn.

Ofensywny zawodnik może pochwalić się strzeleniem sześciu goli i zanotowaniem sześciu asyst w 25 rozegranych występach.