Liverpool nie planuje zwalniać Kloppa. Mistrz Anglii wzmocni się latem

Liverpool nie planuje zwalniać Kloppa. Mistrz Anglii wzmocni się latem fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Jürgen Klopp nie musi obawiać się zwolnienia z Liverpoolu bez względu na końcowy rezultat trwających rozgrywek. Jednocześnie przedstawiciele „The Reds” przygotowują mu fundusze na dokonanie przynajmniej dwóch dużych transferów - informuje „The Athletic”.

Ekipa z Anfield nie ma już praktycznie szans na obronę mistrzowskiego tytułu i musi w najbliższych tygodniach skupić się na odzyskaniu pozycji w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju oraz walce o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Liverpoolowi może być niezwykle trudno osiągnąć wyznaczone cele, ponieważ nie prezentuje ostatnio stabilnej formy. W szczególności dotyczy to ich występów w Premier League, gdzie tylko w tym roku ponieśli aż osiem porażek, z czego siedem u siebie, w dwunastu meczach.

Kontynuacja tej katastrofalnej serii może doprowadzić do tego, że „The Reds” w następnym sezonie nie znajdą się w gronie zespołów rywalizujących w jakichkolwiek europejskich pucharach.

Dziennikarze „The Athletic” uważają, że Jürgen Klopp może być spokojny o zachowanie swojej posady nawet w przypadku spełnienia się tego czarnego scenariusza, ponieważ przedstawiciele angielskiego klubu dalej darzą go głębokim zaufaniem i wierzą w to, że jest on właściwą osobą do wyciągnięcia zespołu z trawiącego go kryzysu.

Jednocześnie władze ekipy z Anfield zamierzają zadbać o to, aby tego typu sytuacja nie powtórzyła się w następnych rozgrywkach. Dlatego przygotowują fundusze do zrealizowania letnich celów transferowych.

Wspomniane źródło nie podaje na ten temat zbyt wielu konkretów, ale w drużynie aktualnego mistrza Anglii panuje przekonanie o konieczności wzmocnienia środka pola i linii ataku. Na tym drugim aspekcie ma w szczególności zależeć niemieckiemu szkoleniowcowi. Chciałby on mieć do dyspozycji wartościowego napastnika, który odciążyłby i w późniejszym okresie zająłby miejsce Roberto Firmino.

Brazylijczyk ma spory wpływ na wyniki osiągane przez „The Reds”, ale sam nie należy do grona bramkostrzelnych zawodników, co pokazuje jego statystyka z obecnych rozgrywek w postaci sześciu zdobytych bramek w 37 występach.

Jeżeli chodzi zaś o środek pola, można przypuszczać, że Liverpool zdaje się być już pogodzony z odejściem Georginio Wijnalduma i odgrywaniem mniejszej roli przez Jamesa Milnera w następnym sezonie, co w połączeniu z niezadowalającą grą Thiago Alcántary, Naby'ego Keïty i Alexa Oxlade'a-Chamberlaina wymusza wzmocnienie tej formacji.

Ewentualne sprowadzenie środkowego obrońcy jest z kolei tematem rozmów, ponieważ klub nie chce wydawać środków na nowego defensora po powrocie do pełni sił Virgila van Dijka czy Joe Gomeza, jeżeli nie będzie to konieczne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy