Liverpool nie traci czasu. Adrián następcą Mignoleta

Liverpool nie traci czasu. Adrián następcą Mignoleta
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times | The Telegraph

Wczoraj Liverpool musiał pogodzić się z odejściem Simona Mignoleta, który postanowił dołączyć do Club Brugge. „The Reds” nie rozpaczali jednak zbyt długo i szybko poczynili starania w kierunku angażu Adriána.

Jeszcze podczas meczu o Tarczę Wspólnoty Belg siedział na ławce obok Jürgena Kloppa, a kilka godzin później sfinalizował swoją przeprowadzkę do ojczyzny. Ten ruch nie był na rękę niemieckiemu szkoleniowcowi, lecz ostatecznie 31-latek dostał zgodę na odejście. Niemniej, to wymuszało na „The Reds” rychłe znalezienie jego następcy i jak wynika z doniesień angielskiej prasy, postawiono na Adriána.

32-letni Hiszpan przez ostatnie sześć lat był związany z West Hamem, jednak jego umowa wygasła 30 czerwca i tym samym jest on dostępny zupełnie za darmo. To było kluczowe w kontekście podjęcia decyzji o jego zakontraktowaniu, co według Paula Joyce’a z dziennika „The Times”, już nastąpiło. Tym samym niedługo powinien pojawić się oficjalny komunikat w tej sprawie.

Doświadczony golkiper ma na swoim koncie 125 występów w Premier League, a łącznie bronił dostępu do bramki „Młotów” 150 razy, nie dając się pokonać w 43 przypadkach. Na Anfield przyjdzie mu być zmiennikiem Alissona Beckera, a więc robić to, czego tak bardzo nie chciał Simon Mignolet. Zmęczony tym postanowił odejść do Club Brugge.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy