Liverpool odpowiedział Milanowi, a to dopiero pierwsza połowa [WIDEO]

2024-09-17 21:38:10; Aktualizacja: 1 godzina temu
Liverpool odpowiedział Milanowi, a to dopiero pierwsza połowa [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | Canal+

Dopiero co minęła połowa pierwszej odsłony meczu AC Milan – Liverpool, a już zdążyło się wiele wydarzyć. Na otwierającego gola Christiana Pulisica odpowiedział Ibrahima Konaté.

Wielki klasyk na San Siro wypełnia jak na razie wszystkie oczekiwane standardy. Kibice zgromadzeni na trybunach i telewidzowie nie mogą narzekać na brak emocji.

Już po niespełna 180 sekundach po szybkiej akcji bramkę na 1-0 dla gospodarzy zdobył Christian Pulisic.

Trochę czasu musiało minąć, zanim goście się otrząsnęli i w pełni przejęli inicjatywę w spotkaniu. Przełomowym momentem z ich perspektywy była 23. minuta.

Davide Calabria tuż przed własnym polem karnym na prawym sektorze boiska sfaulował Cody'ego Gakpo. Do dogrania piłki podszedł specjalista od pośrednich rzutów wolnych, Trent Alexander-Arnold. Piłka dotarła do celu, jakim był Ibrahima Konaté. Stoper wygrał pojedynek powietrzny z Fikayo Tomorim i skutecznie wykończył akcję, doprowadzając do wyrównania.

Dla Francuza to trzecie trafienie w 20. występie Ligi Mistrzów. Wcześniej dwukrotnie umieszczał on piłkę w siatce w kampanii 2021/2022 przeciwko Benfice na etapie ćwierćfinału.

Liverpool mógł już nawet prowadzić w stolicy Lombardii. Mohamed Salah dwukrotnie trafił w obramowanie bramki Mike'a Maignana, a doskonałą szansę zmarnował także Diogo Jota.