Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja

Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Priorytetowym celem Liverpoolu na lato jest Ibrahima Konaté. Anglicy osiągnęli już stosowne porozumienie z samym zawodnikiem, a teraz przed nimi negocjacje z RB Lipsk - podaje Fabrizio Romano.

Jürgen Klopp praktycznie przez cały sezon ma mniejsze lub większe lub kłopoty z obsadą środka defensywy. Ich rozwiązaniem jest wzmocnienie pozycji.

W tym celu „The Reds” skontaktowali się z Ibrahimą Konaté, jednym z najbardziej obiecujących piłkarzy w całej Bundeslidze. Już w kwietniu Francuz przystał na propozycję podpisania kontraktu ważnego do 30 czerwca 2026 roku, a obie strony wypracowały także konsensus w sprawie finansów. Anglicy wykonali zatem połowę pracy.

Aby blisko 22-letni piłkarz przybył latem na Anfield, Liverpool musi jeszcze porozumieć się z RB Lipsk. Tu ścieżki są dwie: tradycyjne negocjacje lub aktywowanie klauzuli odstępnego o wartości 35 milionów euro.

Zdaniem Fabrizio Romano o wiele bardziej prawdopodobne jest skorzystanie z krótszej drogi do sfinalizowania transferu. Bez względu na wybór przedstawiciela Premier League, oficjalnego komunikatu należy spodziewać się raczej przed aniżeli po finale EURO 2020 do lat 21. Ten zaplanowano na szóstego czerwca.

Konaté jak dotąd w koszulce „Byków” rozegrał 94 spotkania, zdobył cztery bramki i raz asystował. Wcześniej bronił barw FC Sochaux-Montbéliard.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy