Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu

Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

W styczniu Liverpool będzie chciał wzmocnić defensywę, a listę życzeń mistrza Anglii otwiera Perr Schuurs. Cała operacja może wynieść 30 milionów euro - donosi „Corriere dello Sport”.

Kiedy kontuzji doznali Joe Gomez oraz Virgil van Dijk, niemal za pewnik można było brać to, że „The Reds” ruszą w styczniu po nowego stopera. Na początku listopada angielskie media obwieściły, że uwagę ekipy z Anfield przykuł zawodnik Ajaksu.

Perr Schuurs, bo o nim mowa, doskonale zastąpił Matthijsa de Ligta, który latem 2019 roku dołączył do Juventusu. 21-latek w bieżącym sezonie opuścił tylko jedno spotkanie amsterdamczyków, a w sumie udało mu się zgromadzić 12 występów.

Świetną formą Holendra dostrzegli wysłannicy Liverpoolu i jak podaje „Corriere dello Sport”, ruszyły już negocjacje z pracodawcą gracza. Włosi informują również, że „Synowie Bogów” za defensora oczekują kwoty rzędu 30 milionów euro.

Jako że jednak umowa piłkarza mającego za sobą pierwsze powołanie do seniorskiej kadry narodowej „Oranje” wygasa w połowie 2022 roku, należy spodziewać się ze strony Anglików prób nakłonienia Holendrów do zejścia z ceny.

Wcześniej w kontekście wzmocnienia defensywy drużyny prowadzonej przez Jürgena Kloppa mówiło się między innymi o Davidzie Alabie czy Dayocie Upamecano. Mimo wszystko wydaje się, że Schuurs jest zdecydowanie tańszą opcją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy