Liverpool wytypował następcę Sadio Mané? Klub zainteresowany przeprowadzeniem dużego transferu wewnątrz Premier League

Liverpool wytypował następcę Sadio Mané? Klub zainteresowany przeprowadzeniem dużego transferu wewnątrz Premier League fot. cowardlion / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail | Christian Falk [Twitter]

Liverpool zaczął sondować możliwość sprowadzenia Christiana Pulisica z Chelsea w miejsce Sadio Mané - poinformowało „Daily Mail”, co później potwierdził między innymi Christian Falk.

Reprezentant Senegalu poczuł się w ubiegłych miesiącach dotknięty brakiem należytego zainteresowania jego osobą ze strony władz „The Reds”, które bardziej skupiły się na prowadzeniu rozmów z Mohamedem Salahem w kwestii przedłużenia wygasającego za rok kontraktu.

W efekcie wszechstronny ofensywny zawodnik otworzył się na przedwczesne opuszczenie szeregów ekipy z Anfield. Z tego faktu postanowili skorzystać przedstawiciele Bayernu Monachium, rozglądający się na rynku za nową gwiazdą w obliczu prawdopodobnego opuszczenia klubu przez Roberta Lewandowskiego.

W mediach panuje spore przekonanie, że Sadio Mané porozumiał się już z aktualnym mistrzem Niemiec i czeka teraz cierpliwie na wypracowanie konsensusu pomiędzy oboma zespołami.

Liverpool podchodzi do temu sprzedaży 30-letniego skrzydłowego w ten sam sposób, co „Bawarczycy”, czyli w pierwszej kolejności musi znaleźć następcę Senegalczyka.

Dziennikarze „Daily Mail”, co później potwierdził między innymi Christian Falk, uważają, że władze „The Reds” spoglądają przychylnym okiem w kierunku Christiana Pulisica z Chelsea.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych nie jest do końca zadowolony z dotychczasowych efektów współpracy nawiązanej po raz drugi z menedżerem Thomasem Tuchelem (wcześniej spotkali się w Borussii Dortmund). Dlatego też chętnie rozważy zmianę otoczenia na takie, w którym mógłby liczyć na odgrywanie jednej z kluczowych ról w drużynie.

Amerykanin jest związany z „The Blues” do końca czerwca 2024 roku. W zakończonych rozgrywkach wystąpił w 38 meczach (24 w wyjściowym składzie), notując w nich osiem trafień i pięć asyst.

***

Ousmane Dembélé bliski dużego transferu. Ma wstępne porozumienie z nowym klubem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy