Liverpool wytypował następcę Sadio Mané? Klub zainteresowany przeprowadzeniem dużego transferu wewnątrz Premier League

Liverpool wytypował następcę Sadio Mané? Klub zainteresowany przeprowadzeniem dużego transferu wewnątrz Premier League fot. cowardlion / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail | Christian Falk [Twitter]

Liverpool zaczął sondować możliwość sprowadzenia Christiana Pulisica z Chelsea w miejsce Sadio Mané - poinformowało „Daily Mail”, co później potwierdził między innymi Christian Falk.

Reprezentant Senegalu poczuł się w ubiegłych miesiącach dotknięty brakiem należytego zainteresowania jego osobą ze strony władz „The Reds”, które bardziej skupiły się na prowadzeniu rozmów z Mohamedem Salahem w kwestii przedłużenia wygasającego za rok kontraktu.

W efekcie wszechstronny ofensywny zawodnik otworzył się na przedwczesne opuszczenie szeregów ekipy z Anfield. Z tego faktu postanowili skorzystać przedstawiciele Bayernu Monachium, rozglądający się na rynku za nową gwiazdą w obliczu prawdopodobnego opuszczenia klubu przez Roberta Lewandowskiego.

W mediach panuje spore przekonanie, że Sadio Mané porozumiał się już z aktualnym mistrzem Niemiec i czeka teraz cierpliwie na wypracowanie konsensusu pomiędzy oboma zespołami.

Liverpool podchodzi do temu sprzedaży 30-letniego skrzydłowego w ten sam sposób, co „Bawarczycy”, czyli w pierwszej kolejności musi znaleźć następcę Senegalczyka.

Dziennikarze „Daily Mail”, co później potwierdził między innymi Christian Falk, uważają, że władze „The Reds” spoglądają przychylnym okiem w kierunku Christiana Pulisica z Chelsea.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych nie jest do końca zadowolony z dotychczasowych efektów współpracy nawiązanej po raz drugi z menedżerem Thomasem Tuchelem (wcześniej spotkali się w Borussii Dortmund). Dlatego też chętnie rozważy zmianę otoczenia na takie, w którym mógłby liczyć na odgrywanie jednej z kluczowych ról w drużynie.

Amerykanin jest związany z „The Blues” do końca czerwca 2024 roku. W zakończonych rozgrywkach wystąpił w 38 meczach (24 w wyjściowym składzie), notując w nich osiem trafień i pięć asyst.

***

Ousmane Dembélé bliski dużego transferu. Ma wstępne porozumienie z nowym klubem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy