Liverpool z tytułem mistrzowskim? Kluby nie mają wątpliwości

Liverpool z tytułem mistrzowskim? Kluby nie mają wątpliwości
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph | Daily Mail

Organizatorzy Premier League biorą pod uwagę możliwe przedwczesne zakończenie obecnych rozgrywek z jednoczesnym przynaniem tytułu mistrzowskiego Liverpoolowi.

Jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek ligowych na świecie zostały zawieszone do 4 kwietnia w związku z epidemią koronawirusa szalejącą w Europie i być może nie uda się już ich wznowić.

Taką informację wszystkim klubom miał przekazać szef Angielskiego Związku Piłki Nożnej (The FA) oraz wiceprezydent FIFA - Greg Clarke. Dziennikarze „Daily Mail” uważają, że jego zdanie podziela także kilka zespołów występujących w Premier League, które obawiają się nie tylko zakażenia, ale i faktu, że być może nie zdołają dograć sezonu do 30 czerwca, kiedy to wygasają umowy wielu piłkarzom.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu szukają obecnie różnych wyjść z tej trudnej sytuacji i do najprostszych należy przedwczesne zakończenie rozgrywek z jednoczesnym przyznaniem tytułu mistrzowskiego Liverpoolowi, któremu brakuje obecnie zaledwie dwóch zwycięstw do zapewnienia sobie upragnionego trofeum, na które klub czeka od 1990 roku.

„The Telegraph” dodaje w tej kwestii, że żadna z drużyn występujących w Premier League nie sprzeciwia się ogłoszeniu  „The Reds” mistrzem sezonu 2019/2020.

Dużo bardziej problematyczna jest za to sprawa przyznania miejsc poszczególnym zespołom w europejskich pucharach oraz kwestia awansów i spadków.

Na chwilę obecną w drugim przypadku brana jest pod uwagę możliwość zwiększenia puli klubów rywalizujących w najwyższej klasie rozgrywkowej do 22 o West Bromwich Albion i Leeds United, które plasują się na dwóch czołowych miejscach w tabeli Championship i tym samym objęcie ochroną ekip znajdujących się w strefie spadkowej w Premier League.

Tym samym na zakończenie nowej kampanii z angielską elitą pożegnałoby się nie trzy, a pięć zespołów. Ponadto zawieszeniu na okres jednego roku miałby ulec Puchar Ligi Angielskiej, aby zyskać dodatkowe terminy na rozegranie Premier League w powiększonym składzie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy