Liverpool znalazł chętnego na Kariusa? Bramkarz może wrócić do Bundesligi

Liverpool znalazł chętnego na Kariusa? Bramkarz może wrócić do Bundesligi
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport1

Loris Karius jest przymierzany do zasilenia szeregów Herthy przed startem nowego sezonu - przekonuje niemiecka stacja Sport1.

26-letni zawodnik został sprowadzony do Liverpoolu na specjalne życzenie Jürgena Kloppa w lipcu 2016 roku i miał docelowo w niedalekiej przyszłości zająć między słupkami „The Reds” miejsce Simona Mignoleta.

Loris Karius nie zdołał jednak sprostać stawianym przed nim wysokim oczekiwaniom i przed blisko dwoma laty został wypożyczony do Beşiktaşu. Drużyna z Turcji zapewniła sobie przy realizacji transakcji prawo do definitywnego wykupienia bramkarza po zakończeniu obecnego sezonu, ale wiele na to wskazuje, że nie skorzysta z tej możliwości

Zespół ze Stambułu szanuje profesjonalizm byłego młodzieżowego reprezentanta Niemiec, ale w dotychczas rozegranych meczach popełnił zbyt dużo poważnych błędów, dlatego przedstawiciele klubu wolą poszukać nowego numeru jeden.

Ekipa z Anfield nie jest naturalnie zadowolona z takiego obrotu sprawy, ponieważ nie wiąże już planów na przyszłość z 26-letnim zawodnikiem i ten fakt zamierzają wykorzystać właściciele Herthy.

Stacja telewizyjna Sport1 poinformowała, że drużyna z Berlina obrała za jeden ze swoich głównych celów transferowych osobę Lorisa Kariusa, który po ewentualnym powrocie do Bundesligi miałby zostać nowym numerem jeden w ekipie „Starej Damy”, w której o miejsce wyjściowym składzie rywalizują obecnie doświadczeni Thomas Kraft i Rune Jarstein.

Wspomniane źródło przekonuje, że zwolennikami sprowadzenia tego zawodnika do Herthy są jej dyrektor sportowy - Michael Preetz i trener bramkarzy - Zsolt Petry. Ponadto na ich korzyść ma przemawiać fakt, że partnera piłkarza i modelka Sophia Thomalla mieszka właśnie w Berlinie.

Nieoficjalnie mówi się, że Liverpool będzie skłonny definitywnie rozstać się z 26-latkiem po otrzymaniu oferty opiewającej na około pięć milionów euro.

Karius rozegrał 32 spotkania dla Beşiktaşu w obecnym sezonie i zachował w nich osiem czystych kont.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy