Lokomotiw Moskwa sięgnął po zawodnika z Ligue 1. OFICJALNIE: Pablo w Rosji

Lokomotiw Moskwa sięgnął po zawodnika z Ligue 1. OFICJALNIE: Pablo w Rosji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lokomotiw Moskwa

Pablo Nascimento Castro, znany po prostu jako Pablo, zamienił Girondins Bordeaux na Lokomotiw Moskwa.

W pierwszej części sezonu Marko Nikolić miał ogromne problemy z właściwym zestawieniem środka defensywy. Sprowadzony latem doświadczony Slobodan Rajković nie zapewniał bowiem spokoju w tak newralgicznym obszarze boiska, popełniając błędy, jak ten w meczu z Salzburgiem. W konfrontacji z Austriakami fatalnie pomylił się również Murilo Cerqueira.

Mając to wszystko na uwadze, „Kolejarze” postanowili sięgnąć po nowego stopera. Tym sposobem sprowadzono Pablo.

15 stycznia Rosjanie poinformowali o dojściu do porozumienia z Girondins Bordeaux w sprawie zakupu Brazylijczyka. Aby jednak operacja mogła zostać sfinalizowana, piłkarz musiał przejść stosowane testy medyczne w Barcelonie.

Badania wypadły pomyślnie, dlatego 29-latek bez żadnych problemów mógł podpisać umowę, która związała obie strony do 30 czerwca 2024 roku. Lokomotiw Moskwa na konto przedstawiciela Ligue 1 miał przelać 2,5 miliona euro, a do kwoty tej w przyszłości mogą zostać doliczone bonusy. Wysokość transferu jest podyktowana faktem, że porozumienia z Francuzami wygasało po zakończeniu bieżących rozgrywek.

Pablo, który na francuskich boiskach uzbierał 100 spotkań, będzie występował w koszulce z numerem 3. Obecnie przebywa on na zgrupowaniu drużyny w hiszpańskiej Marbelli. To drugie wzmocnienie wicemistrza Rosji, gdyż wcześniej pozyskano Ilję Berkowskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy