Lucas Hernández wezwany do wyboru zakładu karnego, w którym odbędzie wyrok

Lucas Hernández wezwany do wyboru zakładu karnego, w którym odbędzie wyrok fot. FotoPyk
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: AS

Piłkarz Bayernu Monachium i reprezentacji Francji Lucas Hernández został przez hiszpański sąd skazany na pół roku pozbawienia wolności. Piłkarz sam musi wybrać sobie więzienie. O sprawie informuje „AS”.

Obrońca zadarł z prawem, będąc jeszcze piłkarzem Atlético Madryt. W 2017 roku został zatrzymany przez policję po tym, jak między nim a jego wtedy jeszcze dziewczyną Amelią Ossą Llorente doszło do awantury i rękoczynów. Hernández był dodatkowo pod wpływem alkoholu. Został oskarżony o przemoc domową, choć sąd orzekł winę obu stron. Skazani musieli odpracować 31 dni prac społecznych i nie mogli się do siebie zbliżać na dystans mniejszy niż 500 metrów przez pół roku.

Tego ostatniego warunku nie udało im się jednak spełnić, bo ich związek przetrwał, a nawet rozwinął się. Cztery miesiące po wyroku Lucas i Amelia pobrali się i udali się w podróż poślubną na Bahamy. Po powrocie znowu interweniował wymiar sprawiedliwości. Za niestosowanie się do wymierzonej kary piłkarz został skazany na pół roku pozbawienia wolności. 

14 września tego roku piłkarz dostał wezwanie do hiszpańskiego sądu, gdzie ma wybrać więzienia, w którym odsiedzi wyrok. Nie poinformował o tym Bayernu Monachium. Podejmowane przez jego prawników próby złagodzenia kary lub zamienienia jej na prace społeczne okazywały się jak dotąd nieskuteczne. W sądzie w Madrycie Hernández musi pojawić się 19 października. Dzień później „Die Roten” zagrają z Benficą w Lizbonie w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy