Lucas Paquetá chce odejść z Olympique'u Lyon. Klub potwierdza otrzymanie ofert za Brazylijczyka

Lucas Paquetá chce odejść z Olympique'u Lyon. Klub potwierdza otrzymanie ofert za Brazylijczyka fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe | RMC Sport

Lucas Paquetá zwrócił się z prośbą do władz Olympique'u Lyon o umożliwienie mu zmiany pracodawcy w trwającym oknie transferowym. Klub otrzymał już pierwsze oferty za ofensywnego pomocnika.

Reprezentant Brazylii zanotował udane wejście do seniorskiego futbolu w barwach Flamengo i dzięki temu poważne zainteresowanie jego usługami zaczęły przejawiać czołowe europejskie kluby.

Spośród nich najbardziej konkretny i zdeterminowany okazał się AC Milan, który sprowadził do siebie blisko 25-letniego zawodnika za przeszło 38 milionów euro w styczniu 2019 roku.

Lucas Paquetá nie odnalazł się jednak w szeregach „Rossonerich” i w początkowej fazie sezonu 2020/2021 skorzystał z propozycji nadesłanej mu przez Olympique Lyon.

Ofensywny pomocnik nie pożałował dokonanego wyboru, ponieważ wyraźnie odżył w francuskim zespole i to do tego stopnia, że znów zaczęły się nim interesować mocniejsze czy bogatsze drużyny jak Newcastle United, Arsenal oraz Paris Saint-Germain.

Temat ewentualnego letniego transferu z udziałem Brazylijczyka dość szybko jednak ucichł i głośniej o nim zrobiło się dopiero z powodu odniesienia kuriozalnego urazu w czasie... puszczania latawca, co zmusiło go do poddania się drobnemu zabiegowi.

Teraz możemy spodziewać nasilenia plotek o zainteresowaniu usługami blisko 25-letniego piłkarza ze strony różnych ekip. A wszystko to przez informację przekazaną przez „L’Équipe” o wyrażeniu przez ofensywnego pomocnika chęci do zmiany otoczenia przed startem nadchodzącego sezonu.

Na razie nie znamy ostatecznego stanowiska władz „Les Gones” w tej sprawie, ale wiemy, że do OL wpłynęły już konkretne propozycje za reprezentanta „Canarinhos”, o czym otwarcie powiedział prezydent klubu.

- Otrzymaliśmy za niego oferty. W naszym zespole są gracze, którzy mogą czuć się w pełni spełnieni przez nasz projekt i tacy, którzy nie mogą. Z ekonomicznego punktu widzenia posiadamy potrzebne środki do realizacji naszych pomysłów oraz celów – stwierdził Jean-Michel Aulas.

Lucas Paquetá jest związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku. Wcześniej mówiło się, że francuski zespół jest w stanie rozważyć jego sprzedaż w przypadku otrzymania propozycji opiewającej na około 80 milionów euro.

Ofensywny pomocnik zakończył miniony sezon na jedenastu trafieniach i siedmiu asystach w 43 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy