Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: AS

Luis Enrique cieszy się wielkim zaufaniem hiszpańskiej federacji, która chciałaby przedłużyć z nim umowę. Były opiekun FC Barcelony zwleka z podjęciem decyzji. Związek rozgląda się za ewentualnymi następcami, skupiając się na postaci Marcelino – podaje „AS”. 

52-latek funkcję selekcjonera hiszpańskiej kadry pełni z krótką przerwą od 2018 roku. W marcu 2019 roku ceniony trener zrezygnował chwilowo z posady, mierząc się z rodzinną tragedią. W listopadzie tego samego roku wrócił z powrotem na swoje miejsce.

Obecny kontrakt Enrique wygasa już 31 grudnia 2022 roku. Oczywiście, federacja już dawno zaoferowała byłemu piłkarzowi Realu Madryt i FC Barcelony ofertę przedłużenia umowy, lecz ten nie zajął jeszcze stanowiska w tej sprawie.

Hiszpański związek zaczyna być coraz bardziej zaniepokojony. Na decyzję selekcjonera poczeka najpóźniej do 18 grudnia, a więc dnia finału Mistrzostw Świata. Pracodawca Hiszpana liczy na pozytywne wiadomości, lecz nie zamierza pozostać na lodzie.

Władze RFEF rozglądają się za wartościowym ewentualnym następcą Enrique. Tym może zostać 57-letni Marcelino, łączony z tą posadą już wielokrotnie.

Fachowiec z Careñes to ceniona postać na hiszpańskim rynku, która zajmuje się trenerką od ponad 20 lat. Na przestrzeni swej kariery prowadził takie marki, jak Sevilla, Valencia, Villarreal i Athletic. Jego gablotę zdobią dwa trofea – Puchar i Superpuchar kraju.

Marcelino pozostaje od lata bez zatrudnienia. Zdaniem „AS-a”, ten cieszy się sporym zainteresowaniem, lecz wszelkie rozmowy są przez 57-latka zbywane. Trener z Asturii ma czekać na ofertę od hiszpańskiego związku, którą bez wahania by przyjął.

Jak podkreśla popularny dziennik, wszystko zależy od Enrique.

Reprezentacja Hiszpanii z 52-latkiem za sterami zmierzy się w najbliższy wtorek (6 grudnia) z Marokiem w ramach 1/8 Mistrzostw Świata w Katarze. Zwycięzca tej rywalizacji spotka się w ćwierćfinale z wygranym starcia Portugalia - Szwajcaria.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy