Luis Muriel w kręgu zainteresowań Arsenalu Londyn

Luis Muriel w kręgu zainteresowań Arsenalu Londyn fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: Daily Mail

Młodzieżowy reprezentant swojego kraju zwrócił na siebie uwagę kilku silnych drużyn europejskich, a wśród nich jest zespół prowadzony przez Arsèna Wengera.

Ze względu na swój dynamiczny styl gry, oraz nieprzeciętną umiejętność dryblingu, Luis Muriel określany jest często w swojej ojczyźnie "kolumbijskim Ronaldo". Ponadto, jego bardzo dobre przygotowanie fizyczne oraz błyskotliwość wpłynęły na zainteresowanie tym zawodnikiem ze strony Wengera, który słynie jak wiadomo ze szkolenia młodych zawodników.

Fakt, który może ułatwić transfer młodego zawodnika na Wyspy Brytyjskie jest to, że od pewnego czasu stara się on o uzyskanie hiszpańskiego obywatelstwa, a co za tym idzie, brak obowiązkowego pozwolenia na pracę dla obcokrajowców.

Arsenal nie jest jednak jedynym klubem, w którym mile widziany byłby Kolumbijczyk. Poza "Kanonierami", chętne na pozyskanie młodego napastnika są takie włoskie zespoły jak: Juventus, Milan, Roma czy Napoli.

Luis Muriel jest tylko wypożyczony na ten sezon do Lecce, a jego macierzysty klub, czyli Udinese zastrzega sobie, że ewentualne rozmowy o transferze rozpocznie wtedy, gdy pojawi się oferta w wysokości przynajmniej ośmiu milionów euro. Warto również wspomnieć, że jego pierwszy klub, czyli Deportivo Cali, nadal posiada 30 procent karty zawodniczej napastnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy