Luis Suárez odchodzi z Olympique’u Marsylia. Wszystko ustalone

Luis Suárez odchodzi z Olympique’u Marsylia. Wszystko ustalone fot. Adil Benayache / Sipa / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport | Matteo Moretto [Twitter]

Luis Suárez nie dokończy sezonu w barwach Olympique’u Marsylia. Francuzi już porozumieli się z Almeríą w sprawie warunków jego odejścia w styczniu - podają RMC Sport i Matteo Moretto.

Francuzi latem nie szczędzili grosza i po udanej kampanii chcieli solidnie wzmocnić zespół przed zmaganiami w Lidze Mistrzów. Jednym z nowo pozyskanych piłkarzy był Luis Suárez.

Napastnik kosztował 10 milionów euro i typowano go do gry w podstawowym składzie. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna.

Odpowiedzialność za zdobywanie bramek spadła na wiekowego Alexisa Sáncheza.

Z takiego rozwoju wypadków niezadowolone są władze klubu, dlatego zapadła decyzja o rozstaniu z Luisem Suárezem.

Po 25-latka zgłosiła się UD Almería, a strony szybko doszły do porozumienia.

Wstępnie mówimy o wypożyczeniu ważnym do 30 czerwca 2023 roku z opcją kupna. Może się jednak ona przerodzić w obowiązek przeprowadzenia transferu definitywnego. Do tego konieczne jest utrzymanie w LaLidze.

Olympique Marsylia liczy, że uda mu się sprzedać atakującego, bowiem w ten sposób odzyska osiem milionów euro.

Suárez w barwach wicemistrza Francji rozegrał 11 spotkań, zdobył trzy bramki i zanotował asystę. Nie oglądaliśmy go jednak w pięciu ostatnich starciach ligowych.

Wcześniej występował w Granadzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy