Luiz Adriano ponownie w Europie. Brazylijczyk finalizuje transfer

Luiz Adriano ponownie w Europie. Brazylijczyk finalizuje transfer fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Luiz Adriano domyka ostatnie formalności związane z zasileniem szeregów Antalyasporu.

Doświadczony napastnik dał się zapamiętać za sprawą swojego niezwykle udanego kilkunastoletniego pobytu w barwach Szachtara Donieck, z którym wywalczył między innymi sześć mistrzostw Ukrainy (2007/2008, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014) oraz Puchar UEFA (2008/2009). Później ze zmiennym szczęściem radził sobie w Milanie i Spartaku Moskwa, dlatego w połowie 2019 roku postanowił wrócić do rodzimej Brazylii, gdzie podpisał długoterminowy kontrakt z Palmeiras.

Luiz Adriano nie rozwinął w pełni skrzydeł w szeregach ekipy z São Paulo, ale dołożył swoją istotną cegiełkę do odniesienia przez nią na przykład dwukrotnego zwycięstwa w Copa Libertadores (2020, 2021).

Te rezultaty nie okazały się jednak wystarczające do tego, aby 34-latek kontynuował z przyjemnością swoją przygodę w „Wielkich Zielonych”, bo postanowił przedwcześnie rozwiązać umowę obowiązującą do 31 grudnia 2023 roku na rzecz powrotu na Stary Kontynent.

Ofensywny zawodnik znajduje się już w drodze do Turcji, gdzie ma nawiązać współpracę z Antalyasporem prowadzonym przez Nuriego Şahina i plasującym się obecnie w strefie spadkowej Süper Lig ze stratą dwóch punktów do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Luiz Adriano rozstał się z brazylijskim klubem po rozegraniu dla niego 104 spotkań, w których zdobył 32 bramki oraz zaliczył 10 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy