Luiz Adriano złamał zasady kwarantanny i potrącił rowerzystę

Luiz Adriano złamał zasady kwarantanny i potrącił rowerzystę fot. SE Palmeiras
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Luiz Adriano [Instagram]

Luiz Adriano udał się ze swoją matką do supermarketu, przez co złamał zasady kwarantanny. Jakby tego było mało, w drodze powrotnej potrącił rowerzystę.

Obecnie świat piłki nożnej boryka się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Piłkarze są poddawani wielu testom, aby unikać przenoszenia się choroby.

W tej chwili bardzo trudna sytuacja jest w Ameryce Południowej, gdzie rozprzestrzenia się niezwykle groźny wariant brazylijski COVID 19.

Przekonał się zresztą o tym niedawno gracz Palmeiras, Luiz Adriano, który miał w ostatnich dniach pozytywny wynik badania. Z tego też powodu został wysłany na kilkunastodniową kwarantannę.

33-letni Brazylijczyk, nie bacząc jednak na ograniczenie, postanowił udać się ze swoją matką do jednego z pobliskich supermarketów. Chciał jej pomóc w zakupach, przez co złamał panujące wytyczne.

Być może cała sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie sytuacja, do której doszło chwilę później. Zawodnik, opuszczając sklepowy parking, potrącił rowerzystę. Ten doznał lekkiego urazu głowy, ale obyło się bez większych konsekwencji.

Klub został po tym incydencie ukarany za to, że jego piłkarz nie przestrzega zasad kwarantanny. Sam zawodnik postanowił z kolei wydać w tej sprawie specjalne oświadczenie.

„Zalecono mi pozostanie w domu, na kwarantannie, bo miałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Mimo to, udałem się do supermarketu w centrum handlowym. Zrobiłem to, ponieważ moja mama nie może prowadzić auta. Byłem zawsze w masce i daleko od innych. Zdarzył się jednak wypadek, w którym to mój samochód uderzył w rowerzystę. Wyszedł on z tego bez większych obrażeń.

Tak, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie powinienem wychodzić, bo takie są przepisy. Popełniłem błąd i jestem tego w pełni świadomy. Żyjemy w trudnych czasach i wszyscy powinniśmy na siebie uważać i przestrzegać protokołów bezpieczeństwa. Zawsze należy pomagać, ale przede wszystkim też uczyć się na własnych błędach” - napisał za pośrednictwem Instagrama.

Urodzony w Porto Alegre piłkarz to wychowanek tamtejszego Internacional. W swojej karierze był też związany z Szachtarem Donieck, AC Milanem oraz Spartakiem Moskwa. Obecnie gra dla wspomnianego Palmeiras.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy