Luka Modrić idzie na ustępstwa. Słowo droższe od pieniędzy

2024-06-02 23:11:24; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Luka Modrić idzie na ustępstwa. Słowo droższe od pieniędzy Fot. Cordon Press/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: TheAthletic.com | Cadena SER

Luka Modrić zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, aby móc zostać w Realu Madryt. Ogłoszenie porozumienia jest kwestią czasu - donosi TheAthletic.com.

Chorwat ma za sobą najtrudniejszy sezon od początku przybycia na Estadio Santiago Bernabéu. Po raz pierwszy gwiazdorowi bałkańskiej piłki przyszło pogodzić się z rolą rezerwowego, co było efektem przybycia Jude’a Bellinghama i przejścia na ustawienie z dwoma atakującymi.

Szkoleniowiec uznał, że w składzie jest miejsce tylko dla jednego doświadczonego pomocnika kreatywnego i zważywszy na bardzo wysoką formę, najczęściej stawiał na Toniego Kroosa.

Początkowo „Lukita” się burzył, nie potrafiąc zrozumieć, dlaczego ma siadać wśród zmienników. Z czasem zrozumiał, że nadal jest ważny.

Kiedy wchodził z ławki, 38-latek prezentował się znakomicie. Nie schodził poniżej pewnego poziomu także, gdy gościł w wyjściowej jedenastce.

Luka Modrić wie, że jest dla niego miejsce w kadrze aktualnie najlepszej drużyny w Europie i postanowił to wykorzystać.

Zdobywca Złotej Piłki z 2018 roku zakomunikował Florentino Pérezowi, że chce zostać. Machina ruszyła.

Jak donosi TheAthletic.com, wszystko w zasadzie zostało już ustalone. Pozostało złożyć jedynie podpisy.

Potwierdził to sam prezydent klubu.

– Myślę, że Luka zostanie z nami – oświadczył.

Według tego źródła Modrić, który był jednym z najlepiej opłacanych graczy „Los Blancos”, zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, deklarując, że najważniejsze jest to, aby został.

Co na to sam kapitan reprezentacji „Ognistych”? Wyznał, że musi się jedynie spotkać z władzami i wspólnie ustalić szczegóły przekazania tego do wiadomości publicznej.

– W pierwszej kolejności trzeba pogadać z klubem. Trzeba zrobić to wspólnie – stwierdził i zadeklarował miłość do Realu Madryt.

– Zawsze mówiłem, że dla mnie Real to klub mojego życia. Czuję się tu jak w domu. Wiele razy mówiłem, że chciałbym zakończyć tu karierę. To moje marzenie i oby tak właśnie było. Myślę, że ciągle mogę wiele od siebie dać. Jestem na wysokim poziomie fizycznym i mentalnym, chociaż wszyscy powtarzają, ile mam lat. Już mnie to męczy – przyznał.

Modrić w minionej kampanii strzelił dwa gole oraz zanotował osiem asyst.