Luka Modrić osiągnął porozumienie z Realem Madryt

2024-05-22 14:43:06; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Luka Modrić osiągnął porozumienie z Realem Madryt Fot. Cesar Ortiz Gonzalez / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: José Félix Díaz

Luka Modrić zostanie w Realu Madryt na przynajmniej jeszcze jeden sezon - informuje José Félix Díaz z „Marki”.

Choć jeszcze przed kilkoma tygodniami wciąż nie było pewne, czy zobaczymy 38-letniego pomocnika w barwach „Los Blancos” w przyszłym sezonie, tak teraz wszystko wskazuje na to, że przed Modriciem trzynasty rok na Estadio Santiago Bernabéu.

Według informacji przekazywanych przez José Félixa Díaza wpływ na pozostanie Chorwata mogła mieć decyzja Toniego Kroosa o zakończeniu kariery oraz nadchodzące najprawdopodobniej odejście Nacho. „Królewskim” zależy bowiem, aby nie dokonywać zbyt wielkich roszad i nie żegnać się jednocześnie z tyloma zawodnikami, którzy przez lata tworzyli fundament zespołu.

Co ciekawe, 38-latek miał ani myśleć o zakończeniu kariery. Mówi się, że jego pożegnanie z futbolem może nastąpić dopiero po Mistrzostwach Świata 2026 w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie.

Wicemistrz świata z 2018 roku oraz brązowy medalista mundialu z 2022 roku wciąż jest ceniony przez Carlo Ancelottiego, z którym nie raz rozmawiał o swojej roli i przyszłości w klubie.

Absolutna legenda Realu za sprawą pozostania będzie mogła pobić jeszcze jeden rekord, stając się najstarszym zawodnikiem w historii, który przywdziewał białą koszulkę. Aktualnie wynik ten należy do Ferenca Puskása (39 lat i miesiąc), a Chorwat plasuje się na drugim miejscu.

Modrić w bieżącej kampanii zdobył dwie bramki i zanotował osiem asyst w 44 meczach.