Lukas Podolski dosadnie: Nie bądźcie naiwni

2024-06-22 09:54:49; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Lukas Podolski dosadnie: Nie bądźcie naiwni Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Bild

Lukas Podolski to kluczowy zawodnik Górnika Zabrze, którego w swoich barwach ponownie widzą w FC Köln. Tym bardziej że drużyna z miasta katedralnego spadła na zaplecze Bundesligi. Jak na sprawę zapatruje się sam zainteresowany? O tym mówił w rozmowie z „Bildem”.

Lukas Podolski to kluczowa postać Górnika Zabrze nie tylko na boisku, ale i poza nim. W ostatnich miesiącach to właśnie dzięki pomocy 39-latka udało się sprowadzić do klubu kilku piłkarzy. W tym miejscu warto nadmienić między innymi Lawrence'a Ennalego. Niemiec wyrósł na gwiazdę Ekstraklasy i wkrótce jego klub powinien zainkasować z tytułu sprzedaży spore pieniądze. Już zresztą mówi się o chętnych nie tylko w kraju, ale też za granicą.

Rola mistrza świata z 2014 roku jest zatem nieoceniona i ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie klubu bez atakującego. Jego czyny są jednak znane również za naszą zachodnią granicą, a chrapkę na 130-krotnego reprezentanta kraju ma jego rodzimy zespół, FC Köln. Ta zasłużona ekipa spadła z najwyższego szczebla rozgrywkowego i czeka ją spora reorganizacja. Kibice po cichu liczyli, że pomoże w tym właśnie Podolski. Jak sam zainteresowany się na to zapatruje?

- Jestem daleki od objęcia w przyszłości jakiegokolwiek stanowiska w tym klubie. Wiem, że ostatnio dużo razy wspominano moje nazwisko i sam otrzymałem wiele telefonów, ale nadal gram w piłkę nożną i to sprawia mi przyjemność. Chcę grać przez następne lata. Zresztą nie dostałem też żadnej konkretnej oferty.

Zdaniem Podolskiego w mieście katedralnym najpierw powinni wyciągnąć wnioski po bardzo słabym sezonie.

- Oczywiście inni też prawdopodobnie popełniali błędy, ale jednak sami muszą to przeanalizować i na tej podstawie podjąć jakąś decyzję. Muszą ponieść konsekwencje. Nie wystarczy po prostu powiedzieć: wszystko przeanalizowaliśmy i wiemy, co jest w porządku. Nie bądźcie naiwni - dodał.

Były piłkarz między innymi Arsenalu, Interu Mediolan czy Bayernu Monachium rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 27 meczów, a w nich strzelił trzy bramki i dorzucił do nich pięć asyst. Kontrakt ma ważny z Górnikiem Zabrze do 30 czerwca 2025 roku.